background

DAGRO THOS

 • Ürün Grubu Fungisit
  Formülasyon Şekli SC - Süspansiyon Konsantre
  Direnç Sınıflandırması 9
  Aktif Madde Adı ve Miktarı 300 g/l Pyrimethanil
  Kimyasal Adı N-(4,6-dimethyl pyrimidin-2-yl) aniline

 •     DAGRO THOS KULLANILDIĞI BİTKİ VE ZARARLI ORGANİZMALAR

  BİTKİ ADIZARARLI ORGANİZMA ADIDOZUPHI
  BağKurşuni küf (Botrytis cinerea)100 ml/100 l su21 gün
  DomatesKurşuni küf (Botrytis cinerea)125 ml/100 l su3 gün
  ElmaKaraleke (Venturia ineaqualis)50 ml/100 l su14 gün

  DAGRO THOS Hakkında Genel Bilgiler

  DAGRO THOS etki şekli farklı yeni bir grup fungisit olup, kontak ve translaminar etkili ve koruyucu özellikte bir ilaçtır. Tavsiye edildiği şekilde kullanıldığında bitkilerde zararlı bir etkisi yoktur. KULLANIRKEN VE DEPOLARKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR Arılara zararsızdır. Balıklara zehirlidir, sulara bulaştırmayınız. İlaçlı mahlulün tamamını tarlaya püskürtünüz. Rüzgarlı havada ilaçlama yapmayınız. Bekleme süresine uyunuz. Boş ilaç ambalajlarını başka herhangi bir gaye ile kullanmayınız. Usulüne göre imha ediniz. DEPOLAMA DURUMU: Serin ve kuru bir yerde, orijinal ambalajında ağzı kapalı olarak depolandığında imal tarihinden itibaren son kullanma tarihine kadar kullanılır. FİRMA BEYANI: İlacın depolanması ve kullanımı kontrolümüz dışında olduğundan, hatalı kullanım ve depolamadan doğacak sorunlardan mesuliyet kabul edilmez. İlacın spesifikasyonuna uygunluğu sadece ilacı teslim sırasında firma garantisi altındadır. ZEHİRLENME BELİRTİLERİ: Deri ve mukozayı tahriş eder. Baş ağrısı, halsizlik, ishal, metahemoglobinaya bağlı cyonosis’e neden olabilir. İLK YARDIM ÖNLEMLERİ: İlaçla bulaşık elbiseleri derhal çıkarınız, hastayı ilaçlı alandan uzaklaştırınız. Deri teması halinde: İlaçla temas eden kısımları su ve sabunla yıkayınız. Göze temas halinde: Göz kapakları açık olarak, temiz akan su altında en az 15 dakika yıkayınız. Belirtilerin devam etmesi halinde doktora başvurunuz. Yutulması halinde: Hasta kendinde ise kusturunuz. Suni teneffüs yaptırınız. Belirtilerin devam etmesi halinde derhal doktora başvurunuz. İlacın etiketini veya ambalajını doktora gösteriniz. ANTİDOTU VE GEREKLİ BİLGİLER: Spesifik bir antidotu toktur. Semptomatik tedavi uygulayınız. Hastaya oksijen veriniz. Askorbik asit veya methylene blue kullanınız.

  DAGRO THOS Kullanıma Hazırlanması

  İlaç su ile karıştırılarak kullanılır. İlacı önce ayrı bir kapta az bir miktarda su ile karıştırarak eritiniz. Aletin deposunu yarıya kadar su ile doldurup karıştırıcısını çalıştırarak hazırlanmış ilacı içine dökünüz ve üzerini su ile tamamlayınız. Hazırlanmış ilacı aynı gün içinde kullanınız.

  DAGRO THOS Kullanım Şekli

  Bağda kurşuni küf: İlaçlamaya danelere su yürüdüğünde başlanır ve 10-15 gün ara ile hastalığında seyrine göre devam edilir. Botritis’e etkili, etki şekli farklı diğer fungisitlerle dönüşümlü olarak bir program içinde kullanılması, mukavim ırkların oluşumunu engeller. Elmada Karaleke: İlaçlamalar Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Tahmin ve Uyarı İstasyonlarının uyarılarına göre yapılmalıdır. Uyarı istasyonlarının olmaması halinde ilaçlamalar aşağıdaki fenolojik dönemlerde yapılmalıdır. -Birinci ilaçlama fare kulağı döneminde -İkinci ilaçlama pembe tomurcuk döneminde -Üçüncü ilaçlama çiçek taç yaprakları % 70-80 döküldüğünde -Dördüncü ve diğer ilaçlamalar hava koşullarına göre 10-14 gün ara ile yapılmalıdır. Domateste kurşuni küf: İlaçlamalara hastalık görülür görülmez başlanır ve hastalığın seyrine göre 10-14 aralıklarla devam edilir. İlaçlamayı iyi bir kaplama ilaçlama yapacak şekilde uygulayınız.

  DAGRO THOS Karışabilirlik Durumu

  İlaç alüminyum içeren ilaçlarla karıştırarak kullanılmaz.

  DAGRO THOS Etki Mekanizması

  Translaminar etkili koruyucu ve tedavi edici özelliği olan bir fungisittir.

  printYazdır