background

TRUEMILL MZ 72 WP

 • Ürün Grubu Fungisit
  Formülasyon Şekli WP - Islanabilir Toz
  Direnç Sınıflandırması M3+4
  Aktif Madde Adı ve Miktarı % 64 + % 8 Mancozeb + Metalaxyl
  Kimyasal Adı manganese ethylenebis (dithiocarbamate) (polymeric) complex with zinc salt + Methyl N-(2-methoxyacet

 •     TRUEMILL MZ 72 WP KULLANILDIĞI BİTKİ VE ZARARLI ORGANİZMALAR

  BİTKİ ADIZARARLI ORGANİZMA ADIDOZUPHI
  BağBağ mildiyösü (Plasmopara viticola)250 g/100 l su14 gün
  KabakgillerMildiyö (Pseudopernospora cubensis)250 g/100 l su3 gün
  PatatesMildiyö (Phytophthora infestans)250 g/da14 gün

  TRUEMILL MZ 72 WP Hakkında Genel Bilgiler

  KULLANIRKEN VE DEPOLARKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR Bitki koruma ürününü ambalajında kapalı olarak muhafaza ediniz. Boşalan ambalajları usulüne uygun olarak imha ediniz. Boşalan ambalajları başka amaç için kesinlikle kullanmayınız. DEPOLAMA DURUMU: Serin ve kuru bir yerde, orijinal ambalajında ağzı kapalı olarak depolandığında imal tarihinden itibaren son kullanma tarihine kadar kullanılır. FİRMA BEYANI: İlacın depolanması ve kullanımı kontrolümüz dışında olduğundan, hatalı kullanım ve depolamadan doğacak sorunlardan mesuliyet kabul edilmez. İlacın spesifikasyonuna uygunluğu sadece ilacı teslim sırasında firma garantisi altındadır. ZEHİRLENME BELİRTİLERİ: : İnsanlarda zehirlenme vakası görülmemiştir. İLK YARDIM ÖNLEMLERİ: Şayet rahatsızlık hissedilirse işi bırakınız. İlaçla daha fazla temas etmeyiniz. Tüm iş elbiselerini çıkarınız. İlaçla bulaşan vücut kısımlarını bol su ve sabunla yıkayınız. İlacın göze gelmesi halinde gözleri temiz ve bol su ile 15 dakika süre ile yıkayınız. Gerektiği hallerde doktor çağırınız veya hastayı ilaç ambalajı ile birlikte doktora götürünüz. Baygın haldeki hastaya kesinlikle ağızdan bir şey vermeyiniz ANTİDOTU VE GEREKLİ BİLGİLER: Özel bir antidotu yoktur. Belirtilere göre tedavi uygulanır.

  TRUEMILL MZ 72 WP Kullanıma Hazırlanması

  Aletin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Ayrı bir kapta ön karışım haline getirilen ilaç aletin deposuna aktarılır. Aletin karıştırıcısı çalıştırılarak depo su ile tamamlanır. Hazırlanan ilaç bekletilmeden hemen uygulanır.

  TRUEMILL MZ 72 WP Kullanım Şekli

  Bağda Mildiyöye karşı; Hava şartlarının mildiyö gelişimi için elverişli olduğu zamanda (enfeksiyondan önce) başlanır azami 3 uygulama yapılır. İlaçlama aralığı10-14 gün dür. Son ilaçlamadan 7 gün sonra kontak etkili bir fungisit kullanılması tavsiye edilir. Kabakgillerde Mildiyöye karşı: Hava şartlarının mildiyö gelişimi için elverişli olduğu zamanda (enfeksiyondan önce) başlanır. Hastalığın şiddetine ve iklim koşullarına göre 10 gün aralıklarla azami 3 uygulama yapılır. Son ilaçlamadan 7 gün sonra kontak etkili bir fungisit kullanılması tavsiye edilir. Patates Mildiyösüne karşı: İlaçlamaya hava şartlarının mildiyö gelişimi için elverişli olduğu zamanda (enfeksiyondan önce) başlanır. Azami 3 uygulama yapılır. İlaçlama aralığı 10 gündür. Son ilaçlamadan 7 gün sonra kontakt etkili bir fungisit kullanılması tavsiye edilir. Domates Mildiyösü: Çevrede domates yapraklarında 3-5 mm çapında kahverengi lekelerin alt yüzünde beyaz kül gibi konidi örtüsünün görülmesi ile ilaçlamaya başlanır, Hastalığın seyrine göre 10 gün ara ile ilaçlamaya devam edilir. Bitki tahammülü: Tavsiyelere uygun olarak kullanıldığında Truemill MZ 72 WP tavsiye edilen ürünlerde fitotoksite riski olmaksızın kullanılabilir.

  TRUEMILL MZ 72 WP Karışabilirlik Durumu

  Belirtilen mahsullerde kullanılan fungisit, İnsektisit, akarisit ve bitki besin preparatlarının çoğu ile karıştırılabilir. Tereddüt halinde fiziksel karışım testi yapılmalıdır.

  TRUEMILL MZ 72 WP Etki Mekanizması

  İçeriğindeki mancozeb kontakt, metalaxyl sistemik etkili fungisittir. Metalaxyl bitkilerin yaprak ve gövdesinden alınabilen RNA sentezini etkileyen koruyucu ve tedavi edici özelliği olan bir fungisittir.

  printYazdır