background

DAGRO CBAT

 • Ürün Grubu Fungisit
  Formülasyon Şekli WP - Islanabilir Toz
  Direnç Sınıflandırması 40+M3
  Aktif Madde Adı ve Miktarı %9 + %60 Dimethomorph + Mancozeb
  Kimyasal Adı (EZ)-4-[3-(4-chlorophenyl)-3-(3,4-dimethoxyphenyl)acryloyl]morpholine+Çinko tuzu ile manganese ethylenebis (dithiocaarbamate) (polymeric) kompleksi

 •     DAGRO CBAT KULLANILDIĞI BİTKİ VE ZARARLI ORGANİZMALAR

  BİTKİ ADIZARARLI ORGANİZMA ADIDOZUPHI
  HıyarMildiyö (Pseudopernospora cubensis)200 g/100 l su3 gün
  BağBağ mildiyösü (Plasmopara viticola)200 g/100 l su28 gün
  SoğanSoğan mildiyösü (Peronospora destructor)200 g/100 l su7 gün
  PatatesMildiyö (Phytophthora infestans)250 g/da7 gün
  DomatesMildiyö (Phytophthora infestans)250 g/100 l su7 gün

  DAGRO CBAT Hakkında Genel Bilgiler

  KULLANIRKEN VE DEPOLARKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR Balıklara zehirlidir. Doğal su kaynaklarına bulaştırmayınız. İlaçlamadan iyi sonuç alabilmek için uygulama ile ilgili önerilere mutlaka uyunuz. DEPOLAMA DURUMU: Serin ve kuru bir yerde, orijinal ambalajında ağzı kapalı olarak depolandığında imal tarihinden itibaren son kullanma tarihine kadar kullanılır. FİRMA BEYANI: İlacın depolanması ve kullanımı kontrolümüz dışında olduğundan, hatalı kullanım ve depolamadan doğacak sorunlardan mesuliyet kabul edilmez. İlacın spesifikasyonuna uygunluğu sadece ilacı teslim sırasında firma garantisi altındadır. ZEHİRLENME BELİRTİLERİ: Göz, cilt ve mukozada kaşıntı ve tahriş yapabilir. İLK YARDIM ÖNLEMLERİ: Vücuda bulaşmışsa, bulaşıl elbiseler derhal çıkarılmalı, temas eden vücut kısımları bol su ve sabunla yıkanmalıdır. İlaç yutulmuşsa hastayı kusturmaya çalışmayın. Ağzını temiz su ile yıkayın ve bir miktar su içirin. Hemen tıbbi yardım çağırın. Göze bulaşması halinde 15 dakika süreyle suyla yıkayın, doktora gösterin. Solunum yolu ile etkilenmede hasta temiz havaya çıkarılmalıdır. ANTİDOTU VE GEREKLİ BİLGİLER: özel bir antidotu yoktur. Zehirlenme durumunda semptomatik tedavi uygulanır.

  DAGRO CBAT Kullanıma Hazırlanması

  İlaçlama aletinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Tavsiye edilen miktarda ilaç ayrı bir kapta bir miktar su ile karışım haline getirilir. Hazırlanan karışım ilaçlama aletinin deposuna ilave edilir. İlaçlama aletinin karıştırma aparatı çalıştırılarak kalan gerekli su miktarı depoya konulur.

  DAGRO CBAT Kullanım Şekli

  Patates, Soğan, Domates Mildiyö: İlaçlamaya bitkilerde ilk hastalık belirtileri görüldüğünde başlanmalı, hava koşulları ve bitkinin gelişme durumuna göre 10 gün aralıklarla devam edilmelidir. Bağ Mildiyö: İlaçlamaya ilk hastalık belirtileri görüldüğünde veya sürgünler 25 – 30 cm olduğunda başlanmalı, hava koşullarına bağlı olarak 10 gün aralıklarla devam edilmelidir. Hıyar Mildiyö: ilaçlamaya bitkiler kol atmaya başladığında ya da çevrede ilk hastalık belirtilerinin görülmesiyle başlanır. Hastalığın şiddetine, iklim koşullarına göre 10 gün aralıklarla ilaçlamalara devam edilir.

  DAGRO CBAT Karışabilirlik Durumu

  Eğer bir karışım yapılacaksa, ayrı bir kapta ön karışım denemesi yapılmalıdır. Karışımların bekletilmeden kullanılması tavsiye edilir.

  DAGRO CBAT Etki Mekanizması

  İçeriğindeki mancozeb kontakt, dimethomorph sistemik etkili fungisittir. Dimethomorph koruyucu ve tedavi edici özelliği olan hücre duvarı ve fosfolipid biosentezini engelleyici bir fungisittir.

  printYazdır