background

DEVAMEC 18 EC

 • Ürün Grubu İnsektisit
  Formülasyon Şekli EC - Emülsiyon Konsantre
  Direnç Sınıflandırması 6
  Aktif Madde Adı ve Miktarı 18 gr/l Abamectin
  Kimyasal Adı Abamectin: % 80 Avermectin B1a( 5-0 demethyl Avermectin A1a)ve % 20 Avermectin B1b(5-0-dimethyl-25-de(-(1-methylpropyl)-25-(1-methylethyl) Avermectin A1a)

 •     DEVAMEC 18 EC KULLANILDIĞI BİTKİ VE ZARARLI ORGANİZMALAR

  BİTKİ ADIZARARLI ORGANİZMA ADIDOZUPHI
  NarenciyePas böcüsü (Phyllocoptrata oleviora)25 ml/100 lt su 7 gün
  NarenciyeYaprak galeri güveleri (Stigmella sp. Phyllonocyler sp.)25 ml/100 lt su7 gün
  Süs bitkileriGaleri sineği (Liriomyza trifolii)25 ml/100 lt su-
  Domatesİki noktalı kırmızı örümcek (Tetranychus urticae)25 ml/da3 gün
  Pamukİki noktalı kırmızı örümcek (Tetranychus urticae)50 ml/da21 gün
  Biberİki noktalı kırmızı örümcek (Tetranychus urticae)25 ml/100 lt su3 gün
  Hıyarİki noktalı kırmızı örümcek (Tetranychus urticae)25 ml/100 lt su3 gün
  Çilekİki noktalı kırmızı örümcek (Tetranychus urticae)25 ml/100 lt su3 gün
  Patlıcanİki noktalı kırmızı örümcek (Tetranychus urticae)25 ml/100 lt su3 gün

  DEVAMEC 18 EC Hakkında Genel Bilgiler

  KULLANIRKEN VE DEPOLARKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR Balıklara zehirlidir. Sulara bulaştırmayınız. Arılara zehirlidir. Çiçeklenme zamanı kullanmayınız. İlaç yanabilir özellikte olduğundan ateşten uzak tutunuz. Rüzgârlı havada ilaçlama yapmayınız. İlaçlı mahlûlün tamamını tarlaya püskürtünüz. Bekleme süresine uyunuz. Boş ilaç ambalajlarını herhangi bir gaye için kullanmayınız, usulüne uygun imha ediniz. Dökülmesi halinde üzerine kum, toprak vs. gibi emici maddelerden serpin sonra süpürüp toplayın ve imha edin. DEPOLAMA DURUMU Normal (serin ve kuru) şartlar altında depolandığında son kullanma tarihine kadar ilacın fiziksel, kimyasal ve biyolojik özelliklerinde hoşgörü (tolerans) sınırları dışında bir değişiklik olmaz. FİRMA BEYANI Orijinal ambalajlarında satılmak kaydı ile imalatçılar müstehzarlarının kalitesini garanti ederler. İmalatçılar müstehzarlarının hatalı depolaması veya tavsiyelere uymadaki eksiklikler neticesinde vaki olacak zarar için sorumluluk kabul etmezler. ZEHİRLENME BELİRTİLERİ: Göz bebeklerinde, büyüme adalelerde konsantrasyon bozukluğu ve kaslarda kasılmaya neden olur. İLK YARDIM ÖNLEMLERİ: Göz Teması Halinde: En az 15 dk. bol temiz su ile yıkayınız. Deriye Teması Halinde: İlaçla bulaşık elbiseleri çıkarınız ve temas eden kısımları sabun ve su ile yıkayınız. Solunması Halinde: Hastayı temiz havaya çıkarınız. Gerekirse suni teneffüs yaptırınız. Yutulması Halinde: Fazla miktarda alınması halinde hastaya 1-2 bardak su içirerek kusmasını sağlayınız. Hasta kendinde değilse kusturmaya çalışmayınız. ANTİDOTU VE GEREKLİ BİLGİLER: Özel bir antidotu yoktur. Semptomatik tedavi yapılır. Zehirlenme halinde hasta 30 dk. içinde kusturulmalıdır. Tıbbi kömür verilmelidir. GABA’yı hızlandırıcı ilaçlar (Barbiturate, Benzodiazepin, Valpropic acid) verilmemelidir.

  DEVAMEC 18 EC Kullanıma Hazırlanması

  İlaçlama aleti önce yarıya kadar su ile doldurulur. Ayrı bir kapta ön karışım haline getirilen ilaç alete aktarılır. Daha sonra aletin deposu su ile tamamlanır. İyice karıştırıldıktan sonra uygun zamanda ilaçlamaya geçilir.

  DEVAMEC 18 EC Kullanım Şekli

  NARENCİYE: İlaçlama Pas böcüsü kesafeti görülür görülmez yapılmalıdır. İyi bir mücadele için kaplama ilaçlama şarttır. Ağaç başına 10-20 litre mayi yeterlidir. % 0.25 oranında yazlık yağlarla karıştırılabilir. SÜS BİTKİLERİ: İlk galeri belirtileri görülür görülmez ilaçlamaya başlanır. Gerekirse ilaçlama tekrarlanabilir. İki ilaçlama arasında en az 7 gün ara olmalıdır. DOMATES, BİBER, HIYAR, PATLICAN: Yaprak başına ortalama 1-3 adet canlı kırmızı örümcek görüldüğünde ilaçlama yapılmalıdır.

  DEVAMEC 18 EC Karışabilirlik Durumu

  Diğer ilaçlarla daha önceden denenmelidir. Alkali reaksiyonlu ilaçlarla karışmaz. İlaçlara karşı oluşacak mukavemet nedeniyle, farklı etki mekanizmasına sahip ilaçların kullanılması icap eden durumlarda tavsiye edilmektedir.

  DEVAMEC 18 EC Etki Mekanizması

  Nörotransmitleri inhibe ederek etki yapan kontakt ve mide zehiri etkili insektisit ve akarisittir.

  printYazdır