background

GOLDBAN 25 W

 • Ürün Grubu İnsektisit
  Formülasyon Şekli WP - Islanabilir Toz
  Direnç Sınıflandırması 1B
  Aktif Madde Adı ve Miktarı % 25 Chlorpyrifos-Ethyl
  Kimyasal Adı 0,0 diethyl 0-3,5,6-=trichloro-2-pyridyl phosphorothioate

 •     GOLDBAN 25 W KULLANILDIĞI BİTKİ VE ZARARLI ORGANİZMALAR

  BİTKİ ADIZARARLI ORGANİZMA ADIDOZUPHI
  HububatEkin kambur böceği (Zabrus sp.)200 g/100 kg tohum-
  HububatHububat hortumlu böcek (Pactytyclus hordei)400 g/da-
  PamukBozkurt (Agrotis spp.)1200 g/100 kg tohum, larva-
  MısırBozkurt (Agrotis spp.)300 g/10 kg kepek-
  MısırDanaburnu (Gryllotalpa gryllotalpa)300 g/10 kg kepek ergin, nimf-
  MısırTel kurtları (Agriotes spp.)1000 g/da toprak uygulaması-
  MısırMısır maymuncuğu (Tanymecus dilaticollis)900 g/100 kg tohum-
  AyçiçeğiBozkurt (Agrotis spp.)300 g/10 kg kepek-
  SebzeBozkurt (Agrotis spp.)300 g/10 kg kepek 12 g/1kg tohum-
  SebzeTel kurtları (Agriotes spp.)1200 g/da, toprak ilaçlaması 12 g/1kg tohum-
  SebzeDanaburnu (Gryllotalpa gryllotalpa)400 g/10 kg kepek-
  SusamBozkurt (Agrotis spp.)300 g/10 kg kepek-
  FındıkMayıs böceği (Melolontha melolontha)15 g/1 m2 taç iz düşümüne-
  MeyveToprakaltı zararlılar (Collembola spp., Agriotes spp., Agrotis spp.)15 g/1 m2 taç iz düşümüne-

  GOLDBAN 25 W Hakkında Genel Bilgiler

  KULLANIRKEN VE DEPOLARKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR Arılara zehirlidir. Balıklara zehirlidir. Sulara karıştırmayınız. İlacı ambalajında kapalı olarak muhafaza ediniz. Boş ilaç ambalajlarını başka gaye için kullanmayınız. Usulüne göre imha ediniz. DEPOLAMA DURUMU: Serin ve kuru bir yerde, orijinal ambalajında ağzı kapalı olarak depolandığında imal tarihinden itibaren son kullanma tarihine kadar kullanılır. FİRMA BEYANI: İlacın depolanması ve kullanımı kontrolümüz dışında olduğundan, hatalı kullanım ve depolamadan doğacak sorunlardan mesuliyet kabul edilmez. İlacın spesifikasyonuna uygunluğu sadece ilacı teslim sırasında firma garantisi altındadır. ZEHİRLENME BELİRTİLERİ: Kandaki kolinesteraz enzimini inaktive eder. Baş ağrısı, baş dönmesi, sinirlilik, görmede bozukluk ve bulanıklık, halsizlik, ishal, solunum zorluğu, terleme, salya, kusma, morarma, gözbebeklerinin küçülmesi, titreme, kaslarda seyirme, kasılma ve refleks bozukluğu. İLK YARDIM ÖNLEMLERİ: Zehirlenme anında doktor çağır, ilaç ambalaj ve etiketini birlikte götür. Hastayı ilaçlı yerden uzaklaştır ve suni teneffüs yaptır. İlaçla bulaşık elbiseleri çıkar, deriye ve göze bulaşmış ise bol su ve sabunla 15 dakika yıka, hastayı sakin bir yerde tut. Ağız yolu ile alınmışsa derhal sakinleştirici ilaçlar verilmeli ve hasta kusturulmalıdır. ANTİDOTU VE GEREKLİ BİLGİLER: Atropin Sülfat ve Toxogonin. Zehirlenme şiddetine göre 2-3 mg.’dan başlayarak 100 mg.’a kadar verilebilir. Belirti ve şiddetine göre doktor tedavisi uygulanır.

  GOLDBAN 25 W Kullanıma Hazırlanması

  Uygulama şekline göre tohuma, kepeğe ve toprağa karıştırılarak kullanılır.

  GOLDBAN 25 W Kullanım Şekli

  Tohum İlaçlaması: Tohum ilaçlamalarında tercihen ilaçlama bidonu kullanılmalıdır. İlaçlanacak tohum miktarına göre çizelgede önerilen dozda tartılan ilaç hafifçe nemlendirilmiş tohuma kuru kuruya karıştırılır veya 1 kg tohumu ıslatacak miktarda su içerisinde eritilerek tohum bu ilaçlı su ile ıslatılır. Zehirli Yem Hazırlanması: Önce 10 kg kepek GOLDBAN 25 W’nin önerilen dozu ile kuru kuruya karıştırılır. Sonra içinde 500 g şeker eritilmiş su ile yavaş yavaş karıştırılarak nemlendirilir. Nemlendirme derecesi (5 litre su kullanılarak) kepeğin sünger kıvamına gelmesi ile ayarlanır. Hazırlanan zehirli yem akşam üzeri, lastik eldiven giyilerek, dekara 5-8 kg hesabı ile bitki diplerine serpilir. İlaçlama sulamadan sonra yapılırsa daha etkili olur. Toprak İlaçlaması: Toprak hazırlığı sırasında dekara tavsiye edilen dozda ilaç ölçülüp bir miktar ince kum-toprak ile karıştırılıp, toprak sathına düzgünce serpilip 10-15 cm toprak işlemesi ile toprağa karıştırılır.

  GOLDBAN 25 W Karışabilirlik Durumu

  GOLDBAN 25 W, bordo bulamacı ile karışmaz. Genel olarak diğer fungisit, insektisit ve akarisitlerle karışabilir. Ancak ayrı bir kapta ilaçların karışımı hazırlanarak karışımın homojen olup olmadığının test edilmesi tavsiye edilir.

  GOLDBAN 25 W Etki Mekanizması

  Kontakt etkili, kolinesteraz inhibitörü mide zehiridir.

  printYazdır