background

DAGRO KONFI SC 350

 • Ürün Grubu İnsektisit
  Formülasyon Şekli SC - Süspansiyon Konsantre
  Direnç Sınıflandırması 4B
  Aktif Madde Adı ve Miktarı 350 g/l Imidacloprid
  Kimyasal Adı 1-[(6-chloro-3-pyridinyl)methyl]-N-nitro-2-imidazolidinimine

 •     DAGRO KONFI SC 350 KULLANILDIĞI BİTKİ VE ZARARLI ORGANİZMALAR

  BİTKİ ADIZARARLI ORGANİZMA ADIDOZUPHI
  PamukYaprak biti (Aphis gossypii)35 ml/da nimf-ergin14 gün
  PamukBeyaz sinek (Bemisia tabaci)85 ml/ da nimf-ergin14 gün
  PamukYaprak piresi (Empoasca decipiens)35 ml/da nimf -ergin14 gün
  ArmutArmut yaprak pireleri (Cacopsylla spp)40 ml/100 l su nimf-ergin14 gün
  ŞeftaliYaprak biti (Myzus persicae)20 ml/100 l su nimf-ergin14 gün
  ElmaYaprak biti (Aphis pomi)20 ml/100 l su nimf-ergin14 gün
  DomatesYaprak biti (Myzus persicae)20 ml/100 l su nimf-ergin7 gün
  DomatesBeyaz sinek (Bemisia tabaci)100 ml/da nimf-ergin (damlama sulama)7 gün
  TurunçgillerTurunçgil yaprak galeri güvesi (Phyllocnistis citrella)3,5 ml/ağaç gövde çapı 3 cm’ye kadar olan fidanlarda, 6 ml/ağaç; gövde çapı 5-6 cm’ye kadar olan fidanlarda, larva14 gün
  Antep fıstığı Yaprak psillidi (Agonoscena targioni)30 ml/100 l su nimf-ergin14 gün
  PatatesPatates böceği (Leptinotarsa decemlineata)15 ml/da larva-ergin14 gün
  PatlıcanYaprak biti (Aphis fabae)20 ml/100 l su nimf-ergin7 gün
  PatlıcanBeyaz sinek (Bemisia tabaci)100 ml/da larva-ergin damlama sulama ile7 gün
  FasülyeYaprak biti (Aphis fabae)20 ml/100 lsu nimf-ergin7 gün
  BamyaYaprak biti (Aphis fabae)20 ml/100 lsu nimf-ergin7 gün
  TütünŞeftali yaprak biti (Myzus persicae)12 ml/da nimf-ergin14 gün

  DAGRO KONFI SC 350 Hakkında Genel Bilgiler

  KULLANIRKEN VE DEPOLARKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR Arılara zehirlidir çiçeklenme zamanı uygulamayınız. Akarsu ve kullanma sularına bulaştırmaktan kaçınınız. Kullanamadan önce şişeyi iyice çalkalayınız. Göze temas ederse bol su ile yıkayınız. Deriye teması halinde elbiseleri çıkarıp bol su ve sabunla yıkayınız. Boş ilaç ambalajını başka bir amaçla kullanmayınız ve usulüne uygun olarak imha ediniz. Kullanmadan önce iyice çalkalayınız. DEPOLAMA DURUMU: Serin ve kuru bir yerde, orijinal ambalajında ağzı kapalı olarak depolandığında imal tarihinden itibaren son kullanma tarihine kadar kullanılır. FİRMA BEYANI: İlacın depolanması ve kullanımı kontrolümüz dışında olduğundan, hatalı kullanım ve depolamadan doğacak sorunlardan mesuliyet kabul edilmez. İlacın spesifikasyonuna uygunluğu sadece ilacı teslim sırasında firma garantisi altındadır. ZEHİRLENME BELİRTİLERİ: Halsizlik durumu, kasılma, nefes almada güçlük, titreme, kramp. İLK YARDIM ÖNLEMLERİ: Hastayı ilaçlı sahadan uzaklaştırınız. Deriye temas olmuşsa elbiseleri çıkarınız, bol su ve sabunla yıkayınız. İlaç göz ile temas etmiş ise bol ve temiz su ile iyice çalkalayınız. ANTİDOTU VE GEREKLİ BİLGİLER: Bilinen bir antidotu yoktur. Zehirlenme halinde semptomatik tedavi uygulanır.

  DAGRO KONFI SC 350 Kullanıma Hazırlanması

  Gerekli miktardaki ilaç yarıya kadar su doldurulmuş aletin deposuna konur. Gerekli miktarda su karıştırılarak ilave edilir. Hazırlanan bu karışım havanın serin ve sakin olduğu zamanlarda bitkilerin her tarafını kaplayacak şekilde püskürtülür.

  DAGRO KONFI SC 350 Kullanım Şekli

  Kök boğazı ilaçlaması: Domateste Tel Kurtlarına Karşı; Önce dekardaki bitki sayısı belirlenir ve bitki başına 100-150 ml mahlul hesabı ile bir dekara kullanılacak su miktarı hesaplanır. Hesaplanan su miktarı bir kap içerisine konur ve 100 ml ilaç konularak karıştırılır. Elde edilen karışım her bitkinin kök boğazına 100-150 ml gelecek şekilde can suyu şeklinde verilir. Narenciye Yaprak Galeri Güvesine karşı; ilaçlamadan 1-2 gün önce bahçe sulanmalıdır. Fidanların kök boğazı çevresine küçük bir yalak açılır. Gereken miktar ilaç 1-2 litre su ile karıştırılarak yavaşça fidanların kök boğazına dökülür, ilaçlamadan bir gün sonra bahçe tekrar sulanmalıdır. Damla sulama ilaçlaması: Önce 5-6 dakika damlama sulama sistemi çalıştırılıp bitkilerin kök bölgeleri ıslatılır. Daha sonra gereken miktar ilaç (100 ml/da) bir tank içinde karıştırılarak birkaç dakika içinde sisteme verilir. Damlama sistemi 5-6 dakika daha çalıştırılarak ilaçlı mahlulün bitkilerin kök derinliğine ulaşması sağlanır. Budama yapılmış patlıcanda damla sulama ile ilaçlama için önce etkili kök derinliğinin (15-20 cm) ıslatılması gerekir. Bunun için sulama sistemi yaklaşık 2 saat çalıştırılır. Daha sonra gereken miktarda ilaç (100 ml/da) gübre tankı içinde su ile karıştırılarak birkaç dakika içinde sisteme verilir. Sulamaya 15-20 dakika devam edilerek İlacın kök derinliğine ulaşması sağlanır.

  DAGRO KONFI SC 350 Karışabilirlik Durumu

  Yüksek derecede alkali ilaçlarla karıştırılmaz.

  DAGRO KONFI SC 350 Etki Mekanizması

  Bitkilerin kök sistemi tarafından kolayca alınarak bitki içinde dağılan bir insektisittir. Böceklerin merkezi sinir sistemini etkileyen kontak ve mide etkili ilaçtır.

  printYazdır