background

DAGROCHO FS 600

 • Ürün Grubu İnsektisit
  Formülasyon Şekli FS - Tohum İlaçlaması için Akıcı Konsantre
  Direnç Sınıflandırması 4B
  Aktif Madde Adı ve Miktarı 600 g/l İmidacloprid
  Kimyasal Adı 1-(6-chloro-3-pyridylmethyl)-N-nitroimidazolidin-2-ylideneamine

 •     DAGROCHO FS 600 KULLANILDIĞI BİTKİ VE ZARARLI ORGANİZMALAR

  BİTKİ ADIZARARLI ORGANİZMA ADIDOZUPHI
  PatatesPatates böceği (Leptinotarsa decemlineata)12,5 ml/100 kg tohum, ergin, larva-
  PatatesTel kurtları (Agriotes spp.)35 ml/100 kg tohum, larva-
  MısırTel kurtları (Agriotes spp.)600 ml/100 kg tohum-
  Şeker pancarıTel kurtları (Agriotes spp.)1500 ml/100 kg tohum-
  Şeker pancarıKırkayaklar (Diplopoda spp.)1500 ml/100 kg tohum-
  Şeker pancarıYaykuyruklular (Collembola spp.)1500 ml/100 kg tohum-
  Şeker pancarıToprak pire böcekleri (Chaetocnema spp.)1500 ml/100 kg tohum-

  DAGROCHO FS 600 Hakkında Genel Bilgiler

  KULLANIRKEN VE DEPOLARKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR İlaçlı tohumları gıda ve yem olarak kullanmayınız. Akarsulara bulaştırmayınız. Boş ilaç ambalajlarını başka gaye için kullanmayıp, usulüne uygun imha ediniz. DEPOLAMA DURUMU: Serin ve kuru bir yerde, orijinal ambalajında ağzı kapalı olarak depolandığında imal tarihinden itibaren son kullanma tarihine kadar kullanılır. FİRMA BEYANI: İlacın depolanması ve kullanımı kontrolümüz dışında olduğundan, hatalı kullanım ve depolamadan doğacak sorunlardan mesuliyet kabul edilmez. İlacın spesifikasyonuna uygunluğu sadece ilacı teslim sırasında firma garantisi altındadır. ZEHİRLENME BELİRTİLERİ: Hissizlik durumu, kasılma, nefes almada güçlük, titreme, kramp. İLK YARDIM ÖNLEMLERİ: Yutulması halinde doktor çağırınız. İlaç etiketini birlikte götürünüz. İlaçla bulaşık elbiseleri çıkarınız. Deriye temas halinde bol su ve sabunlu suyla yıkayınız. Gözle temas halinde bol suyla 15 dakika süreyle yıkayınız. ANTİDOTU VE GEREKLİ BİLGİLER: Bilinen bir antidotu yoktur.Zehirlenme halinde semptomatik tedavi uygulanır.

  DAGROCHO FS 600 Kullanıma Hazırlanması

  İlaç su ile karıştırılarak kullanılır. İlacı önce ayrı bir kap suda eritiniz ilaçlama aletini yarıya kadar su ile doldurup ilacı ekleyiniz. İyi bir karıştırma ve ilaçlama aletini su ile tamamlayarak kullanınız.

  DAGROCHO FS 600 Kullanım Şekli

  Şeker pancarı: Şeker pancarı tohumlarının rutubete olan duyarlılığı nedeni ile ve hassas bir ilaçlama yapabilmek için profesyonel ilaçlama düzenleri olan tohum işleme ve ilaçlama fabrikalarında uygulanacak ilaç karışımı hacmi, ekipman tipine, karışımına giren diğer maddelere ve kurutma imkanlarına bağlıdır. Bu nedenle mevcut tohum ilaçlama ekipmanı talimatına uyunuz. Mısır: 100 kg tohum için önerilen miktar ilaç 1 litre suya ilave edilir ve iyice karıştırılarak, düz bir zemine yayılmış naylon üzerindeki tohuma yarısı ilave edilerek karıştırılır, sonra diğer yarısı ilave edilir ve tekrar iyice karıştırılır. Aynı işlem kaskat ve ilaçlama bidonları için de geçerlidir. İlaçlama sonrası tohumlar serilerek havalandırılır. Rutubeti düşürüldükten sonra hemen ekilebilir veya ekim zamanına kadar depolanabilir. Rutubetli olarak depolanırsa rutubet nedeni ile sürme gücü düşer. Patates: Tohumluk patatesler düz ve sert bir zemin üzerine yayılır.100 kg tohumluk için önerilen ilaç miktarı bir kova içindeki 1-1,5 litre suya ilave edilip, iyice karıştırılarak pülverizatöre aktarılır. Hazırlanan karışım tohumluk patateslerin üzerine önce yarısı püskürtülerek patatesler kürekle ters yüz edilir. Sonra ilacın kalan yarısı püskürtülerek ilaçlama tamamlanır. İlaçlamada dikkat edilecek husus su miktarının tohumluğu ıslatacak fakat akmayacak miktarda olmasıdır. İlaçlamadan hemen sonra ekim yapılabileceği gibi tohumlukların nemi kuruduktan sonra çuvallanarak veya dökme olarak birkaç gün beklenebilir. İlaçlama, çuvallama ve dikim sırasında lastik eldiven giyilmelidir.

  DAGROCHO FS 600 Karışabilirlik Durumu

  Thiram ve Hymexazol terkipli ilaçlar ile karıştırılabilir.

  DAGROCHO FS 600 Etki Mekanizması

  Bitkilerin kök sistemi tarafından kolayca alınarak bitki içinde dağılan bir insektisittir. Böceklerin merkezi sinir sistemini etkileyen kontak ve mide etkili ilaçtır.

  printYazdır