background

DAGRO WENA

 • Ürün Grubu İnsektisit
  Formülasyon Şekli EC - Emülsiyon Konsantre
  Direnç Sınıflandırması 3A
  Aktif Madde Adı ve Miktarı 50 g/l Lambda Cyhalothrin
  Kimyasal Adı (S )-α-cyano-3-phenoxybenzyl (Z)-(1 R,3R )- 3-(2-chloro-3,3,3- trifluoropropenyl)-2,2-=dimethylcycl

 •     DAGRO WENA KULLANILDIĞI BİTKİ VE ZARARLI ORGANİZMALAR

  BİTKİ ADIZARARLI ORGANİZMA ADIDOZUPHI
  PamukYeşil kurt (Heliothis armigera)150 ml/da larva, yumurta7 gün
  PamukYaprak biti (Aphis gossypii)50 ml/da7 gün
  Pamukİki noktalı kırmızı örümcek (Tetranychus urticae)50 ml/da nimf ve ergin7 gün
  Elmaİç Kurdu (Cydia pomonella)20 ml/100 l su larva3 gün
  ElmaAğ kurdu (Hyponomeuta malinellus)10 ml/100 l su larva3 gün
  BağSalkım güvesi (Lobesia botrana)20 ml/100 l su larva7 gün
  MısırBozkurt (Agrotis spp.)50 ml/da larva14 gün
  MısırKoçan kurdu (Sesamia nonagrioides)30 ml/da larva14 gün
  MısırMısır kurdu (Osrina nubilatis)30 ml/da larva14 gün
  PatatesPatates böceği (Leptinotarsa decemlineata)40 ml/da larva ve ergin3 gün
  Şeker pancarıKalkan böceği (Cassida sp.)25 ml/da nimf ve ergin3 gün
  BuğdaySüne (Eurygaster sp.)20 ml/da (1. -3. ve 4.-5. dönem nimf)14 gün
  BuğdayHububat hortumlu böcek (Pactytyclus hordei)25 ml/da ergin14 gün
  BuğdayEkin kambur böceği (Zabrus sp.)50 ml/da larva14 gün
  DomatesYeşil kurt (Helicoverpa spp.)50 ml/da larva3 gün
  Soya fasülyesiYeşil kurt (Helicoverpa spp.)150 ml/da-
  LahanaLahana yaprak güvesi (Plutella maculipennis)25 ml/da larva3 gün
  Antep fıstığı Yaprak psillası (Agonoscena pistaciae)20 ml/100 l su nimf3 gün
  ZeytinZeytin güvesi (Prays olea)15 ml/100 l su larva3 gün
  FındıkFındık kurdu (Curculio nucum)50 ml/da ergin3 gün

  DAGRO WENA Hakkında Genel Bilgiler

  KULLANIRKEN VE DEPOLARKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR Boş kutuları usulüne göre imha ediniz. Kuru ve serin yerde saklayınız. İlacı kullanırken sigara ve içecek içmeyiniz, hiçbir şey yemeyiniz. Arılara zararlıdır. Balıklara zararlıdır. Havuzları, nehirleri ve suyollarını ilaçla ve boş ambalajla kirletmeyiniz. DEPOLAMA DURUMU: Normal (serin ve kuru) şartlar altında depolandığında üretim tarihi itibariyle 2 yıl geçerlidir. FİRMA BEYANI: İlacın depolanması ve kullanımı kontrolümüz dışında olduğundan, hatalı kullanım ve depolamadan doğacak sorunlardan mesuliyet kabul edilmez. İlacın spesifikasyonuna uygunluğu sadece ilacı teslim sırasında firma garantisi altındadır. ZEHİRLENME BELİRTİLERİ: Özel bir zehirlenme belirtisi yoktur. Genel belirtiler; başlangıçta mide bulantısı, kusma, karın ağrısı ve ishaldir. İlaç ile temas, deri ve göz tahrişine sebep olabilir. İLKYARDIM ÖNLEMLERİ: Zehirlenme anında, aşağıda belirtilen ilk yardım tedbirlerini alınız, doktor çağırınız, bitki koruma ürününün ambalaj veya etiketini birlikte götürünüz. Göze gelmişse; Göz kapaklarını iyice açarak gayet yavaş akan su ile 10 - 15 dakika yıkayınız. Doktora başvurunuz. Yutulmuşsa; kusturmayınız. ANTİDOTU ve GEREKLİ BİLGİLER: Özel bir antidotu yoktur. Belirtilere göre tedavi uygulanır.

  DAGRO WENA Kullanıma Hazırlanması

  Tavsiye dozu üzerinden hesaplanan ilaç önce az miktardaki temiz su ile iyice karıştırılır. Sonra bu ön karışım, yarı yarıya suyla dolu aletin deposuna konur. Karıştırma işlemi yapılırken su seviyesi tamamlanır. KALİBRASYON: Kalibrasyon yapılırken, dekara atılacak su miktarı ilaçlama aletine, takılı memeye ve traktörün hızına göre değişeceğinden ilaçlama aleti veya pülverizatör bahçe ve tarla koşullarında ayarlanarak gerekli su miktarı saptanmalı ve ilaç alete konulmalıdır.

  DAGRO WENA Kullanım Şekli

  Pamukta yeşilkurt: Yeni çıkışların çoğunlukta olduğu yani larvalar küçük dönemde iken yapılmalıdır. Bu devrede mevcut ilaçlamadan itibaren 5 gün içinde konacak yeşilkurt yumurtaları da Dagro Wena’nın etkisi ile açılmayıp larva meydana getiremezler. Pamukta yaprak biti: Fide devresinde %50 bulaşık fide, tarla devresinde ise 1 yaprakta ortalama 25 yaprak biti saptandığı zaman ilaçlama yapılır. Pamukta kırmızı örümcek: Yaprak başına ortalama10 adet kırmızı örümcek tespit edildiğinde ilaçlama yapılır. Mısır kurdu ve Koçan kurdu: ilk bulaşmalar görüldüğünde ilk ilaçlama, diğer ilaçlamalar 10-15 günde bir yapılır. Elmada iç kurdu: İlk ilaçlama, larvaların yeni çıktıkları dönemde yapılmalıdır. Larvalar meyveler içerisine girmeden yapılan ilaçlama en uygundur. İlk ilaçlamadan sonra 20-25 gün arayla 2-3 ilaçlama daha yapılır. Bağ salkım güvesi: İlk ilaçlama ilk larvaların görüldüğü çiçek tomurcuğu döneminde yapılır. İkinci ilaçlama koruk. Üçüncü ilaçlamada üzümler tatlanmaya başladığında uygulanır. Domates: larvalar küçük devrelerde iken ve meyvelerin içerisine girmeden ilaçlama yapılmalıdır. Lahana: ilaçlamalar lahana güvesi larvaları küçük devrelerde iken yapılmalıdır. Yayıcı yapıştırıcı ilavesi yararlı olur. Antep fıstığı: yaprak pisilla nimfleri yapraklarda ilk görüldüğünde birinci ilaçlama yapılır. Daha sonra larva yeniden bulaşırsa gene nimflere karşı ikinci ilaçlama yapılabilir. Zeytin: güveye karşı ilaçlama çiçek salkımlarında % 10 zarar görüldüğünde yapılır. Hububat: erken ilkbaharda Ekin Kambur böceğinin faaliyete başladığı zaman ilaçlama yapılmalıdır. Hububatta, süt olum devresinde süne’nin 1. ve 3. yaş devresinde yapılması gereken ilaçlamalar eğer yapılmaz ise 4. ve 5. yaş devresinde yapılmalıdır. Fındık: Fındık kurdu mücadelesinde ilaçlamalar fın

  DAGRO WENA Karışabilirlik Durumu

  Birçok insektisit, akarisit ve fungisitle karışabilir. İlaçlama için büyük miktarlarda karışım yapmadan önce ön karışım denemelerinin yapılması tavsiye edilir.

  DAGRO WENA Etki Mekanizması

  Böceklerin sinir sistemi üzerinde sodyum kanallarını bloke ederek etkili olur.

  printYazdır