background

POWER FORTE 80 WP

 • Ürün Grubu Fungisit
  Formülasyon Şekli WP - Islanabilir Toz
  Direnç Sınıflandırması M3
  Aktif Madde Adı ve Miktarı %80 Thiram
  Kimyasal Adı Tetramethylthiuram disulfide

 •     POWER FORTE 80 WP KULLANILDIĞI BİTKİ VE ZARARLI ORGANİZMALAR

  BİTKİ ADIZARARLI ORGANİZMA ADIDOZUPHI
  ŞeftaliYaprak delen (Coryneum beijerinckii)300 gr/100 l su14 gün
  ŞeftaliMonilya (Sclerotinia laxa)300 gr/100 l su14 gün
  ElmaKaraleke (Venturia ineaqualis)150 gr/100 l su14 gün
  ErikCep hastalığı (Taphrina pruni)300 gr/100 l su14 gün
  KayısıMonilya (Sclerotinia laxa)200 gr/100 l su14 gün
  KirazMonilya (Sclerotinia laxa)150 gr/100 l su14 gün
  NohutNohut antraknozu (Ascochyta rabiei)200gr/100 l su (yeşil aksam ilaçlaması)14 gün
  NohutNohut antraknozu (Ascochyta rabiei)300gr/100 kg tohum-
  Sebze fideleriKök çürüklüğü (Alternaria spp, Fusarium spp, Rhizochtonia spp,)200gr/100 kg tohum14 gün
  FasülyeKök çürüklüğü (Alternaria spp, Fusarium spp, Rhizochtonia spp,)300gr/100 lt su14 gün
  KarpuzAntraknoz (Colletotrichum lagenarium)300gr/100 kg tohum-
  KavunAntraknoz (Colletotrichum lagenarium)300gr/100 kg tohum-
  HıyarAntraknoz (Colletotrichum lagenarium)300gr/100 kg tohum-
  SoğanSürme (Urocystis cepulae)5 kg/100 kg arpacık, tohum14 gün
  FındıkFındık faresi (Mucardinus spp.)4 kg/100 l su14 gün
  FındıkYedi uyur (Glis glis)4 kg/100 l su14 gün
  FidanlarTarla tavşanı (Lepus europaes)150 gr/1l su14 gün
  FidanlarAda tavşanı (Oryctolaguss cuniculus)150 gr/1l su14 gün
  TütünKök çürüklüğü (Alternaria spp, Fusarium spp, Rhizochtonia spp,)200 g/100 l su veya 2,5-3 g/m2 fidelik döneminde14 gün
  Şeker pancarıKök boğazı yanıklığı (Phoma betae)400 g/100 kg tohum-

  POWER FORTE 80 WP Hakkında Genel Bilgiler

  KULLANIRKEN VE DEPOLARKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR Arılara zehirsizdir. Çiçeklenme zamanı uygulanabilir. İlacı ambalajlarında kapalı olarak muhafaza ediniz. Boş ilaç ambalajlarını herhangi bir gaye için kullanmayınız. Usulüne uygun olarak imha ediniz. İlaçlamaya koruyucu olarak başlanmalı ve bitkiler kaplama olarak ilaçlanmalıdır. DEPOLAMA DURUMU: Serin ve kuru bir yerde, orijinal ambalajında ağzı kapalı olarak depolandığında imal tarihinden itibaren son kullanma tarihine kadar kullanılır. FİRMA BEYANI: İlacın depolanması ve kullanımı kontrolümüz dışında olduğundan, hatalı kullanım ve depolamadan doğacak sorunlardan mesuliyet kabul edilmez. İlacın spesifikasyonuna uygunluğu sadece ilacı teslim sırasında firma garantisi altındadır. ZEHİRLENME BELİRTİLERİ: : İlaç tozları deri ile temas ettiğinde erythema yapabilir. İLK YARDIM ÖNLEMLERİ: Vücudun ilaçla bulaşan kısımlarını bol su ve sabunla yıkayın. Yutulduysa hastayı kusturunuz. Doktor çağırılır. İlaç ambalaj ve etiketini birlikte götürünüz. ANTİDOTU VE GEREKLİ BİLGİLER: Özel bir antidotu yoktur. Belirtilere göre tedavi uygulanır.

  POWER FORTE 80 WP Kullanıma Hazırlanması

  Aletin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Ayrı bir kapta ön karışım haline getirilen ilaç aletin deposuna aktarılır. Aletin karıştırıcısı çalıştırılarak depo su ile tamamlanır. Hazırlanan ilaç bekletilmeden hemen uygulanır.

  POWER FORTE 80 WP Kullanım Şekli

  Elma ve Armut Karaleke hastalığı: Çiçek gözleri kabardığı zaman ilk ilaçlama, pembe gonca (elma), beyaz rozet (armut) devresi ikinci ilaçlama, çiçek taç yapraklarının % 70-80'i döküldüğünde üçüncü ilaçlama hava şartlarına göre 10 günlük aralıklarla ilaçlamalara devam edilir. Şeftali ve Kayısı da Monilya: 1.ilaçlama çiçeklenme başlangıcında (%5-10 çiçekte), 2.ilaçlama tam çiçeklenmede (%90-100 çiçekte) iken yapılır. Erik Cep Hastalığı: 1.ilaçlama tomurcukların kabardığı dönemde, 2.ilaçlama çiçek taç yapraklarının %80 döküldüğü dönemde yapılmalıdır. Şeftali Yaprak Delen Hastalığı: 1.ilaçlama sonbaharda yaprak dökümünden hemen sonra, 2.ilaçlama ilkbaharda çiçek tomurcukları açılmadan önce yapılmalıdır. Nohutta Antraknoz Hastalığı: Ekimden 3-4 saat önce nohut tohumları bir saat süre ile su içersin de ıslatıldıktan sonra, yarım saat müddetle bir sergi üzerine yayılarak havalandırılmalı ve gerekli miktar ilaçla karıştırılarak ekilmelidir. Yeşil aksam için: Bölgede nohut yaprak ve dallarında 2-3 mm çapında yuvarlak veya uzunumsu kahverengi lekeler tespit edilir edilmez ilaçlamaya başlanır ve 7-10 gün ara ile hastalığın şiddetine ve meteorolojik şartlara göre 2-5 uygulama yapılır. Tarla ve Ada Tavşanı: Fidan ve omçalarının toprak seviyesinden bir metre yüksekliğe kadar olan kısımları ıslanıncaya kadar ilaçlanır. Fındıkta Yediuyur: Fındıkların süt olum devresinden itibaren zararı görülür görülmez ilaçlamaya başlanır.

  POWER FORTE 80 WP Karışabilirlik Durumu

  Carboxin, Triadimenol gibi pek çok ilaçla karıştırılabilir. Bakırlı fungisitlerle karıştırılamaz. Bitkilere bakırlı ilaç uygulanmışsa hemen ardından POWER FORTE 80 WP tatbikatı yapılmamalıdır. Bakırlı ilaç tatbik edilmişse aradan iki haftalık bir sürenin geçmesi beklenmelidir.

  POWER FORTE 80 WP Etki Mekanizması

  Kontakt etkili olup spor çimlenmesini ve misel gelişimini engeller.

  printYazdır