background

WOPROSULF 80 WG

 • Ürün Grubu Fungisit
  Formülasyon Şekli WG - Suda Dağılabilir Granül
  Direnç Sınıflandırması M2
  Aktif Madde Adı ve Miktarı % 80 Kükürt
  Kimyasal Adı sulphur

 •     WOPROSULF 80 WG KULLANILDIĞI BİTKİ VE ZARARLI ORGANİZMALAR

  BİTKİ ADIZARARLI ORGANİZMA ADIDOZUPHI
  BağBağ mildiyösü (Plasmopara viticola)400 gr/100 l su7 gün
  MeyveElma küllemesi (Podosphaera leucotricha)400 gr/100 l su7 gün
  MeyveŞeftali küllemesi (Sphaerotheca pannosa)400 gr/100 l su7 gün
  NohutNohut antraknozu (Ascochyta rabiei)300 gr/100 l su7 gün
  SebzeKülleme (Leveillula taurica)400 gr/100 l su7 gün
  FasülyeFasulye pası (Uromyces phaseoli)300 gr/100 l su7 gün
  BağBağ uyuzu (Eriophyes vitis)490 gr/100 l su7 gün
  Meyveİki noktalı kırmızı örümcek (Tetranychus urticae)400 gr/100 lt su7 gün
  NarenciyeTurunçgil kırmızı örümceği (Panonychus citri)600 gr/100 l su7 gün
  Meyve bahçeleriTurunçgil tomurcuk akarı (Aceria sheldoni)600 gr/100 l su7 gün

  WOPROSULF 80 WG Hakkında Genel Bilgiler

  KULLANIRKEN VE DEPOLARKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR Arılara ve balıklara zehirli değildir. Kabakgiller kükürte hassastır. Kayısı kükürte hassastır. Yağ tatbikatlarından en az 3 hafta sonra tatbik edilmelidir. İlaç artıklarını akarsu, göl, havuz sularına ve çeşme yataklarına bulaştırmayınız. Boş ilaç ambalajlarını herhangi bir gaye için kullanmayınız. Usulüne uygun olarak imha ediniz. DEPOLAMA DURUMU: Serin ve kuru bir yerde, orijinal ambalajında ağzı kapalı olarak depolandığında imal tarihinden itibaren son kullanma tarihine kadar kullanılır. FİRMA BEYANI: İlacın depolanması ve kullanımı kontrolümüz dışında olduğundan, hatalı kullanım ve depolamadan doğacak sorunlardan mesuliyet kabul edilmez. İlacın spesifikasyonuna uygunluğu sadece ilacı teslim sırasında firma garantisi altındadır. ZEHİRLENME BELİRTİLERİ: Aşırı miktarda yutulduğunda mide bulantısı, kusma, baş ağrısı, ishal ve uyku hali görülür. İLK YARDIM ÖNLEMLERİ: Acil durumlarda derhal doktora görün, ilaç etiketini birlikte götür. Hastayı havadar bir yere al. İlaçla bulaşık elbiseleri çıkar. Vücudun ilaç bulaşan kısımlarını bol su ve sabunla iyice yıka. Göze kaçmışsa, göz kapağını açık tutarak 15 dakika bol su ile iyice çalkalayınız. ANTİDOTU VE GEREKLİ BİLGİLER: Özel bir antidotu yoktur. Belirtilere göre tedavi uygulanır.

  WOPROSULF 80 WG Kullanıma Hazırlanması

  Aletin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Ayrı bir kapta ön karışım haline getirilen ilaç aletin deposuna aktarılır. Aletin karıştırıcısı çalıştırılarak depo su ile tamamlanır. Hazırlanan ilaç bekletilmeden hemen uygulanır.

  WOPROSULF 80 WG Kullanım Şekli

  Kükürt uygulaması için optimum sıcaklık aralığı 25-30 oC’dir. İlacın etkisi 18 oC’nin altında azalabilir. 30 oC’nin üstündeki sıcaklıklarda fitotoksite riski artar. İlaçlama sırasında bitkilerin tüm aksamının ilaç ile iyice kaplanmış olmasına dikkat edilmelidir. Elma Küllemesinde 1. ilaçlama pembe çiçek tomurcuğu döneminde; 2. ilaçlama çiçek taç yapraklarının % 60-70 dökme döneminde, diğer ilaçlamalar koşullara göre haziran ayının üçüncü haftasına kadar 7- 10 gün aralıkla yapılır. Şeftali Küllemesinde ilaçlamaya belirtiler görülür görülmez başlanır. Diğer ilaçlamalara 8-12 gün aralıklarla devam edilir. Bağ küllemesinde ise 1. ilaçlama sürgünler 25-30 cm uzunlukta olunca, 2. ilaçlama koruklar saçma tanesi iriliğini aldığı dönemde, 3. ve diğer ilaçlamalar ilacın etki süresinin bitiminden sonra yapılır ve ilaçlamalara tanelere alaca düşme dönemine kadar devam edilir.

  WOPROSULF 80 WG Karışabilirlik Durumu

  Yağ ve yağ içeren ilaçlar hariç birçok ilaç ile karışabilir. Ancak karışım yapmadan önce bir ön karışım denemesi yapmakta yarar vardır.

  WOPROSULF 80 WG Etki Mekanizması

  Kontakt etkili bir fungisit olup protein metobolizmasını etkiler.

  printYazdır