background

DAGRO CURE 25 WP

 • Ürün Grubu Fungisit
  Formülasyon Şekli WP - Islanabilir Toz
  Direnç Sınıflandırması 3
  Aktif Madde Adı ve Miktarı % 25 Tebuconazole
  Kimyasal Adı RS)-1-p-chlorophenyl-4,4-dimethyl-3-(1H-1,24-triazol-1-ylmethyl)=pental-3-ol

 •     DAGRO CURE 25 WP KULLANILDIĞI BİTKİ VE ZARARLI ORGANİZMALAR

  BİTKİ ADIZARARLI ORGANİZMA ADIDOZUPHI
  DomatesErken yaprak yanıklığı (Alternaria solani)50 g/100 l su7 gün
  ElmaKaraleke (Venturia ineaqualis)25 g/100 l su14 gün
  ElmaElma küllemesi (Podosphaera leucotricha)25 g/100 l su14 gün
  ArmutKaraleke (Venturia pirina)25 g/100 l su14 gün
  KayısıMonilya (Sclerotinia laxa)60 g/100 l su14 gün
  HububatSarı pas (Puccinia striiformis)75 g/da-
  HububatSeptoria yaprak lekesi (Septoria tritici)75 g/da-

  DAGRO CURE 25 WP Hakkında Genel Bilgiler

  KULLANIRKEN VE DEPOLARKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR Arılara zehirli değildir. Balıklara zehirlidir. Akarsulara karıştırmayınız. Boş ilaç ambalajlarını başka amaç için kullanmayıp imha ediniz. DEPOLAMA DURUMU: Serin ve kuru bir yerde, orijinal ambalajında ağzı kapalı olarak depolandığında imal tarihinden itibaren son kullanma tarihine kadar kullanılır. FİRMA BEYANI: İlacın depolanması ve kullanımı kontrolümüz dışında olduğundan, hatalı kullanım ve depolamadan doğacak sorunlardan mesuliyet kabul edilmez. İlacın spesifikasyonuna uygunluğu sadece ilacı teslim sırasında firma garantisi altındadır. ZEHİRLENME BELİRTİLERİ: Nefes almada ve hareket etmede güçlük, kramplar. İLK YARDIM ÖNLEMLERİ: Doktor çağır, hastayı ilaçlı sahadan uzaklaştır. İlaç etiket ve ambalajını doktora göster. ANTİDOTU VE GEREKLİ BİLGİLER: Özel bir antidotu yoktur. Belirtilere göre tedavi uygulanır.

  DAGRO CURE 25 WP Kullanıma Hazırlanması

  Aletin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Ayrı bir kapta ön karışım haline getirilen ilaç aletin deposuna aktarılır. Aletin karıştırıcısı çalıştırılarak depo su ile tamamlanır. Hazırlanan ilaç bekletilmeden hemen uygulanır.

  DAGRO CURE 25 WP Kullanım Şekli

  Domateste Erken Yaprak Yanıklığına karşı: İlk hastalık belirtileri görüldüğünde 10-14 gün aralıklarla bitki üzerine kaplama olarak püskürtülür. Elma: Küllemeye karşı: 1.İlaçlama pembe tomurcuk döneminde 2.ilaçlama çiçek taç yapraklarının %60-70’i döküldüğünde 3. Ve diğer ilaçlamalar 10 gün ara ile yapılmalıdır. Karalekeye karşı: 1.ilaçlama çiçek gözleri kabardığında 2.ilaçlamapembe rozet döneminde 3.ilaçlama çiçek taç yapraklarının %80’i döküldüğünde Armutta karaleke: 1.ilaçlama çiçek gözleri kabardığında 2.ilaçlama çiçek rozet döneminde, 3.ilaçlama çiçek taç yaprakları % 80’i dökülünce; 4. ve diğer ilaçlamalar ise ekolojik koşulların hastalığın ilerlemesi için uygun olduğu durumlarda 10 gün aralıklarla yapılır. Kayısı monilya: 1.ilaçlama çiçeklenme başlangıcında (%5-10 çiçekte), 2.ilaçlama tam çiçeklenmede (%90-100 çiçekte) yapılır. Hububat: Çevrede ilk hastalık belirtileri görüldüğünde kaplama olarak birinci ilaçlama yapılır. Şartlar hastalık için uygun giderse 10-14 gün arayla ikinci bir ilaçlama yapılmalıdır.

  DAGRO CURE 25 WP Karışabilirlik Durumu

  WP formülasyonları ile karışabilir. Diğer formülasyonlarla ön deneme yapmak gereklidir. Genellikle yüksek derecede asidik ve bazik formülasyonlarla karıştırılmaz.

  DAGRO CURE 25 WP Etki Mekanizması

  Koruyucu ve tedavi edici özelliği olan azole grubundan geniş etki alanlı sistemik bir fungisittir. Ergosterol biyosentezini inhibe ederek etkili olur.

  printYazdır