background

PENURY WG

 • Ürün Grubu Fungisit
  Formülasyon Şekli WG - Suda Dağılabilir Granül
  Direnç Sınıflandırması 11
  Aktif Madde Adı ve Miktarı %50 Kresoxim-methyl
  Kimyasal Adı methyl (E)-methoxyimino[2-(o-tolyloxymethyl) phenyl]acetate

 •     PENURY WG KULLANILDIĞI BİTKİ VE ZARARLI ORGANİZMALAR

  BİTKİ ADIZARARLI ORGANİZMA ADIDOZUPHI
  ElmaKaraleke (Venturia ineaqualis)15 g/100 l su35 gün
  BağKülleme (Erysiphe cichoracearum., Sphaerotheca fluginea)20 g/100 l su35 gün
  KabakgillerKülleme (Erysiphe cichoracearum., Sphaerotheca fluginea)25 g/100 l su3 gün
  TurunçgillerKahverengi leke hastalığı (Alternaria alternata f.sp.citri)25 g/100 l su35 gün

  PENURY WG Hakkında Genel Bilgiler

  Koruyucu özellikte bir fungisittir. İlaçlamadan sonra yaprak ve meyve üzerinde ince bir tabaka oluşturarak yağışlarla kolaylıkla yıkanmaz ve etkisini uzun süre devam ettirir. Yaprağın her tarafına dağılabilen translaminar özelliğe sahiptir. Hava sıcaklıkları ilacın etkisini etkilemez. KULLANIRKEN VE DEPOLARKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR Balıklara zehirlidir, su kaynaklarına bulaştırmayınız. Boş ilaç ambalajlarını usulüne uygun olarak imha ediniz. İlaçlamadan iyi sonuç almak için ilgili önerilere mutlaka uyunuz. DEPOLAMA DURUMU: Serin ve kuru bir yerde, orijinal ambalajında ağzı kapalı olarak depolandığında imal tarihinden itibaren son kullanma tarihine kadar kullanılır. FİRMA BEYANI: İlacın depolanması ve kullanımı kontrolümüz dışında olduğundan, hatalı kullanım ve depolamadan doğacak sorunlardan mesuliyet kabul edilmez. İlacın spesifikasyonuna uygunluğu sadece ilacı teslim sırasında firma garantisi altındadır. ZEHİRLENME BELİRTİLERİ: Baş ağrısı, mide bulantısı, halsizlik. İLK YARDIM ÖNLEMLERİ: İlaç toz halde teneffüs edilmişse hastayı temiz havaya çıkarınız. Doktor çağırın ve ilacın etiketini birlikte götürün. İlaç yutulmuşsa hasta kusturulmalı, göz veya deriye bulaşmışsa bol su ve sabunla yıkanmalıdır. ANTİDOTU VE GEREKLİ BİLGİLER: Özel bir antidotu yoktur. Belirtilere göre tedavi uygulanır.

  PENURY WG Kullanıma Hazırlanması

  Önce ilaçlama aletinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur, gerekli miktar ilaç ayrı bir kapta bir miktar suyla iyice karıştırılıp aletin deposuna aktarılır. Aletin karıştırma düzeni devamlı çalıştırılarak depo doluncaya kadar su ilave edilir.

  PENURY WG Kullanım Şekli

  Bitkilerin her tarafını ıslatacak şekilde kaplama ilaçlama yapılması gereklidir. Elmada karaleke: 1.ilaçlama çiçek gözleri kabardığında, 2.ilaçlama pembe rozet tomurcuğu döneminde (çiçekler ayrı ayrı görülünce), 3.ilaçlama çiçek taç yaprakları % 70-80 dökülünce, sonraki ilaçlamalara 10-14 gün ara ile devam edilir. Kabakgillerde Külleme: İlk hastalık belirtileri görüldüğünde ilaçlamaya başlanır ve 7-10 gün aralıklarla devam edilir. Bağda külleme:1.ilaçlama henüz sürgünler 25-30 cm uzunlukta olunca, 2.ilaçlama çiçek taç yaprakları dökülünce ve korukların saçma tanesi iriliği aldığı dönemde, 3. ve diğer ilaçlamalar ikinci ilaçlamadan sonra kullanılan ilacın etki süresi, bölgenin meteorolojik ve ekolojik koşulları (Bağın konumu, yağış durumu, bulutlu, aşırı sıcak dönemler vs.) ve hastalığın gelişme durumu (tanelere alaca düşme dönemine kadar) dikkate alınarak yapılmalıdır. Tanelere tatlı su yürüdüğünde ilaçlamalara son verilmelidir. Turunçgillerde kahverengi leke hastalığı: Sürgünler 5-10 cm boyuna erişince ve ilk hastalık belirtiler görülünce ilaçlamaya başlanır ve 14-15 gün arayla tekrarlanır.

  PENURY WG Karışabilirlik Durumu

  Alkali özelliktekiler hariç diğer insektisit, fungisit ve yaprak gübreleriyle karıştırılarak kullanılabilir.

  PENURY WG Etki Mekanizması

  Koruyucu ve hastalık etmenlerini yok edici etkiye sahip olup spor çimlenmesini inhibe eder.

  printYazdır