background

DAGRO CURE DS 2

 • Ürün Grubu Fungisit
  Formülasyon Şekli DS - Kuru Tohum İlacı
  Direnç Sınıflandırması 3
  Aktif Madde Adı ve Miktarı % 2 Tebuconazole
  Kimyasal Adı α-(2-(4-chlorophenyl)ethyl)- α-( 1, 1-dimethyl-ethyl)-IH-I,2,4-triazole-1-ethanol

 •     DAGRO CURE DS 2 KULLANILDIĞI BİTKİ VE ZARARLI ORGANİZMALAR

  BİTKİ ADIZARARLI ORGANİZMA ADIDOZUPHI
  BuğdaySürme (Tilletia spp.)150 g/100 kg tohum-
  BuğdayAçık rastık (Ustilago nuda tritici)150 g/100 kg tohum-
  ArpaKapalı rastık (Ustilago hordei)150 g/100 kg tohum-
  ArpaAçık rastık (Ustilago nuda tritici)150 g/100 kg tohum-
  ArpaYaprak çizgi hastalığı (Pyrenophora graminea)150 g/100 kg tohum-

  DAGRO CURE DS 2 Hakkında Genel Bilgiler

  KULLANIRKEN VE DEPOLARKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR Arılara zehirsizdir. İlaç ambalajlarında kapalı olarak muhafaza ediniz. İlaçlı tohumları gıda maddesi ve hayvan yemi olarak kullanmayınız. Boş ilaç ambalajlarını herhangi bir gaye için kullanmayınız, usulüne uygun olarak imha ediniz. DEPOLAMA DURUMU: Serin ve kuru bir yerde, orijinal ambalajında ağzı kapalı olarak depolandığında imal tarihinden itibaren son kullanma tarihine kadar kullanılır. FİRMA BEYANI: İlacın depolanması ve kullanımı kontrolümüz dışında olduğundan, hatalı kullanım ve depolamadan doğacak sorunlardan mesuliyet kabul edilmez. İlacın spesifikasyonuna uygunluğu sadece ilacı teslim sırasında firma garantisi altındadır. ZEHİRLENME BELİRTİLERİ: Zehirlenme olasılığı son derece azdır. İLK YARDIM ÖNLEMLERİ: : Deriye temas halinde, ilaçla bulaşık elbiseleri çıkarınız ve ilacın temas ettiği kısımları bol su ve sabunla yıkayınız. Göze teması halinde bol ve temiz su ile yıkayınız, göz doktoruna danışınız. Yutulması halinde derhal doktora başvurunuz. İlaç etiket ve ambalajını doktora gösteriniz. ANTİDOTU VE GEREKLİ BİLGİLER: Özel bir antitodu yoktur, semptomatik tedavi uygulanır.

  DAGRO CURE DS 2 Kullanıma Hazırlanması

  İlaçlama tertibatı olan selektörlere veya ilaçlama bidonlana önerilen miktardaki ilaç ilave edilir.

  DAGRO CURE DS 2 Kullanım Şekli

  İlaçlama tertibatı olan selektörlerde veya ilaçlama bidonlanda önerilen miktardaki ilaç, belli miktardaki tohumların üzerine homojen bir şekilde karıştırılır. Selektör ve ilaçlama bidonu bulunmayan yerlerde tohumluk düz ve temiz bir zemin üzerine yığılarak üzerine gerekli miktar ilaç dökülür. Tohumluk 8-10 kez bir taraftan diğer tarafa tozutmadan aktarılarak homojen bir ilaçlama yapılmalıdır.

  DAGRO CURE DS 2 Karışabilirlik Durumu

  Tohumla geçen hastalıkların kontrolü için başka bir ilaçla karıştırılmasına gerek yoktur.

  DAGRO CURE DS 2 Etki Mekanizması

  Koruyucu ve tedavi edici özelliği olan azole grubundan geniş etki alanlı sistemik bir fungisittir. Ergosterol biyosentezini inhibe ederek etkili olur.

  printYazdır