background

DAGRO EXXO

 • Ürün Grubu İnsektisit
  Formülasyon Şekli SC - Süspansiyon Konsantre
  Direnç Sınıflandırması 23
  Aktif Madde Adı ve Miktarı 240 g/l Spiromesifen
  Kimyasal Adı 2-oxo-3-(2,4,6-trimethylphenyl-1-oxaspiro[4.4]non-3-en-4-yl3,3-dimethylbutanoate

 •     DAGRO EXXO KULLANILDIĞI BİTKİ VE ZARARLI ORGANİZMALAR

  BİTKİ ADIZARARLI ORGANİZMA ADIDOZUPHI
  Çilekİki noktalı kırmızı örümcek (Tetranychus urticae)50 ml/100 l su nimf, ergin3 gün
  ÇilekPamuk kırmızı örümceği (Tetranychus cinnabarinus)50 ml/100 l su nimf, ergin3 gün
  DomatesPamuk kırmızı örümceği (Tetranychus cinnabarinus)50 ml/100 l su nimf, ergin3 gün
  DomatesBeyaz sinek (Bemisia tabaci)60 ml/100 l su larva, nimf3 gün
  Karpuzİki noktalı kırmızı örümcek (Tetranychus urticae)50 ml/da nimf, ergin3 gün
  KarpuzPamuk kırmızı örümceği (Tetranychus cinnabarinus)50 ml/da nimf, ergin3 gün
  Pamukİki noktalı kırmızı örümcek (Tetranychus urticae)40 ml/da yumurta, nimf, ergin21 gün
  PamukPamuk kırmızı örümceği (Tetranychus cinnabarinus)40 ml/da yumurta, nimf, ergin21 gün
  Patlıcanİki noktalı kırmızı örümcek (Tetranychus urticae)50 ml/da nimf, ergin3 gün
  PatlıcanPamuk kırmızı örümceği (Tetranychus cinnabarinus)50 ml/da nimf, ergin3 gün
  HıyarPamuk kırmızı örümceği (Tetranychus cinnabarinus)50 ml/100 l su nimf, ergin3 gün
  Karanfilİki noktalı kırmızı örümcek (Tetranychus urticae)50 ml/100 l su nimf, ergin3 gün

  DAGRO EXXO Hakkında Genel Bilgiler

  KULLANIRKEN VE DEPOLARKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR Balıklara zehirlidir, sulara bulaştırılmamalıdır. Boş ilaç ambalajı başka amaç için kullanılmamalı, usulüne uygun olarak imha edilmelidir. DEPOLAMA DURUMU: Normal (serin ve kuru) şartlar altında depolandığında üretim tarihi itibariyle 2 yıl geçerlidir. FİRMA BEYANI: İlacın depolanması ve kullanımı kontrolümüz dışında olduğundan, hatalı kullanım ve depolamadan doğacak sorunlardan mesuliyet kabul edilmez. ZEHİRLENME BELİRTİLERİ: İnsanlarda belirgin bir zehirlenme belirtisi saptanmamıştır. İLKYARDIM ÖNLEMLERİ: Deriyle temas halinde bol su ile yıkanmalıdır. İlaçla bulaşık giysiler çıkarılmalıdır. Göze teması halinde bol su ile en az 15 dakika yıkayınız ve doktora başvurunuz. Etiket ve ambalajı birlikte götürünüz. ANTİDOTU ve GEREKLİ BİLGİLER: Bilinen bir antidotu yoktur. Semptomatik tedavi uygulanır.

  DAGRO EXXO Kullanıma Hazırlanması

  Önce gereken miktar ilaç ayrı bir kapta bir miktar su ile karıştırılır. Hazırlanan karışım yarısına kadar suyla dolu ilaçlama aletinin deposuna karıştırılarak ilave edilir. Depo gereken miktar suyla tamamlanarak tekrar karıştırılır ve ilaçlamaya hazır hale getirilir. Hazırlanan bu karışım havanın serin ve sakin olduğu zamanda bitkilerin her tarafını kaplayacak şekilde püskürtülür.

  DAGRO EXXO Kullanım Şekli

  Pamuk: Tarla 4 bölüme ayrılarak her bölümdeş10-15 adımda bir 25 bitkiden birer yaprak alınır, toplam 100 yaprakta büyüteçle sayım yapılır. Yaprak başına Akdeniz de 5, Ege ve Güneydoğu da 10 adet Kırmızı örümceğe ulaşılmışsa kaplama ilaçlama yapılır. Kenar bulaşmalarında kısmi ilaçlama yapılabilir. Kullanılacak alete göre bir dekara gidecek su miktarı kalibrasyon yapılarak saptanmalı ve belirlenen su miktarına gerekli ilaç eklenmelidir. Traktörle çekilen yer aletleri kullanılacaksa sıra arası memeler kullanılmalıdır. Domates, patlıcan, karpuz: İlk çiçeklenmeden itibaren tarlaya köşeden çapraz girilir ve 3-5 adımda bir bitkinin dip ve orta yapraklarından birer yapraktaş olmak üzere toplam 10-20 yaprakta büyüteçle sayım yapılır. Yaprak başına ortalama 3-5 Kırmızı örümcek sayısına ulaşılmışsa kaplama ilaçlama yapılmalıdır. Dekara uygulamada önce kalibrasyon yapılarak bir dekara gidecek su miktarı saptanmalı ve belirlenen su miktarına göre gereken miktar ilaç eklenmelidir. Çilek: Tarlayı temsil eden 50 yaprakçıkta, yaprakçık başına ortalama 15 hareketli birey, görülünce ilaçlama yapılmalıdır. Domates beyaz sinek: 80 yaprakta yaprak başına ortalama ilkbaharda 0.5-2, sonbaharda 3 larva görüldüğünde ilaçlama yapılmalıdır.

  DAGRO EXXO Karışabilirlik Durumu

  Birçok insektisit, fungisit ve yaprak gübresi ile karışabilir, ancak uygulamadan önce bir ön karışım testi yapılmalıdır.

  DAGRO EXXO Etki Mekanizması

  Yağ sentezi inhibitörüdür.

  printYazdır