background

DAGRO CUUF

 • Ürün Grubu Fungisit
  Formülasyon Şekli WG - Suda Dağılabilir Granül
  Direnç Sınıflandırması M1+M3+U27
  Aktif Madde Adı ve Miktarı %30 + %13,3 + %4 metalik bakır + mancozeb + cymoxanil
  Kimyasal Adı copper chloride hydroxide, copper II sulphate pentahydrate + manganese ethylenebis(dithiocarbamate) (polymeric) complex with zinc salt + 2-cyano-N-[(ethylamino)carbonyl]-2-(methoxyimino) acetamide

 •     DAGRO CUUF KULLANILDIĞI BİTKİ VE ZARARLI ORGANİZMALAR

  BİTKİ ADIZARARLI ORGANİZMA ADIDOZUPHI
  PatatesMildiyö (Phytophthora infestans)250 g/da21 gün
  DomatesMildiyö (Phytophthora infestans)250 g/da3 gün
  BağBağ mildiyösü (Plasmopara viticola)300 ml/100 l su28 gün

  DAGRO CUUF Hakkında Genel Bilgiler

  KULLANIRKEN VE DEPOLARKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR Balıklara ve suda yaşayan diğer canlılara zehirlidir. İlaç artıklarını akarsu, göl, havuz sularına ve çeşme yalaklarına bulaştırmayınız. Boş ilaç ambalajlarını başka amaçla kullanmayınız, usulüne uygun olarak imha ediniz. DEPOLAMA DURUMU: Normal (serin ve kuru) şartlar altında depolandığında üretim tarihi itibariyle 2 yıl geçerlidir. FİRMA BEYANI: İlacın depolanması ve kullanımı kontrolümüz dışında olduğundan, hatalı kullanım ve depolamadan doğacak sorunlardan mesuliyet kabul edilmez. İlacın spesifikasyonuna uygunluğu sadece ilacı teslim sırasında firma garantisi altındadır. ZEHİRLENME BELİRTİLERİ: Bulantı, mavi-yeşil bazen kanlı kusma, karın ağrısı, iştahsızlık, hissizlik, kilo kaybı, baş dönmesi görülebilir. Ciddi durumlarda su kaybı, kansızlık, kan bozukluğu ortaya çıkabilir. İLKYARDIM ÖNLEMLERİ: Zehirlenme anında aşağıda belirtilen ilk yardım tedbirlerini alınız. Doktor çağırınız veya hastayı ilaç ambalajı veya etiketi ile birlikte doktora götürünüz. İlaç ile temas halinde yemeden, içmeden ve sigara kullanmadan önce yüz ve ellerinizi yıkayınız. Şayet rahatsızlık hissedilir ise derhal işi bırakınız. Hastayı havadar bir yere alınız. İlaç göze gelmiş ise göz kapaklarını açarak gözünüzü suyla en az 15 dakika süreyle yıkayınız. Eğer yutulmuş ise hastayı kusturmayınız. Hastayı ilaç ambalajı ile birlikte derhal doktora götürünüz. ANTİDOTU ve GEREKLİ BİLGİLER: Özel bir antidotu yoktur, belirtilere göre tedavi uygulanır.

  DAGRO CUUF Kullanıma Hazırlanması

  İlaçlama Aletinin Kalibrasyonu: İlaçlamadan önce aletin uygun şekilde kalibre edildiğinden emin olunuz. Bunun için önce sadece su ile belirli bir alandaki bitkiler düzgünce ıslatılır. Harcanan su belirlenerek dekara veya omca başına kullanılacak su miktarı hesaplanır. İlacın Uygulamaya Hazırlanışı: Önce aletin deposunu yarısına kadar suyla doldurunuz ve karıştırıcıyı çalıştırınız. Sonra tavsiye dozu üzerinden hesaplanan ilaç miktarını ayrı bir kapta ön karışım olarak suyla karıştırınız. Aletin karıştırıcısıda çalışır durumda iken bu ön karışımı tanka dökünüz. Sonra tankı hizasına kadar suyla doldurunuz. İlaçlama bittikten sonra ilaçlama aletini iyice yıkayınız.

  DAGRO CUUF Kullanım Şekli

  Patates, Domates Mildiyö: Mildiyönün her yıl görüldüğü alanlarda hastalık belirtileri görülmeden başlanmalıdır. Hastalığın her yıl görülmediği alanlarda ilk hastalık belirtilerinin görülmesi beklenmelidir. Havaların sıcak ve kuru geçtiği yerlerde 15 gün ara ile 2-3 uygulama, yağışlı yerlerde ise birer hafta ara ile 4-6 ilaçlama yapılmalıdır. Bağ Mildiyö: Tahmin ve uyarı sistemlerinin uygulanmadığı yörelerde mücadeleye hastalık görülmeden önce başlanmalıdır. 1.ilaçlama sürgünler 25-30 cm uzunluğa ulaştığında yapılmalıdır. Hastalık için koşullar uygun olduğu takdirde 15 gün ara ile 2. ve diğer ilaçlamalara devam edilmelidir. Hastalık için uygun koşullar ortadan kalktığında ilaçlamalara son verilmelidir. Tahmin ve uyarı istasyonlarının bulunduğu yörelerde ise ilaçlamalar için yapılacak bilgilendirmeler dikkate alınmalıdır. Bitki tahammülü: Tavsiye edildiği şekilde kullanıldığında ilacın tavsiye edildiği bitkilerde olumsuz herhangi bir etkisi yoktur.

  DAGRO CUUF Karışabilirlik Durumu

  Bilinen bir çok ilaçla karışabilir. Ancak uygulayıcı sorumluluğunda bir ön deneme yapılması önerilir.

  DAGRO CUUF Etki Mekanizması

  BAKIR: Koruyucu etkili kontakt bir fungisit olup fungus ve bakterilerin enzim sistemlerini bozarak etki yapar. MANCOZEB: Kontakt etkili bir fungisit olup ATP üretimini engeller. CYMOXANİL: Lokal sistemik etki ile sporlanmayı önler.

  printYazdır