background

DAGRO ACARID

 • Ürün Grubu İnsektisit
  Formülasyon Şekli SC - Süspansiyon Konsantre
  Direnç Sınıflandırması 23
  Aktif Madde Adı ve Miktarı 240 g/l Spirodiclofen
  Kimyasal Adı 3-(2,4-dichlorophenyl)-2-oxo-1-oxaspiro[4.5]dec-3-en-4-yl 2,2-dimethylbutyrate

 •     DAGRO ACARID KULLANILDIĞI BİTKİ VE ZARARLI ORGANİZMALAR

  BİTKİ ADIZARARLI ORGANİZMA ADIDOZUPHI
  ElmaAvrupa kırmızı örümceği (Panonychus ulmi)30 ml/100 l su yumurta, nimf, ergin14 gün
  ElmaAk diken akarı (Tetranychus viennensis)25 ml/100 l su yumurta, nimf, ergin14 gün
  Kirazİki noktalı kırmızı örümcek (Tetranychus urticae)25 ml/100 l su nimf, ergin14 gün
  Bağİki noktalı kırmızı örümcek (Tetranychus urticae)25 ml/100 l su nimf, ergin14 gün
  Şeftaliİki noktalı kırmızı örümcek (Tetranychus urticae)25 ml/100 l su nimf, ergin14 gün

  DAGRO ACARID Hakkında Genel Bilgiler

  KULLANIRKEN VE DEPOLARKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR Arılara zehirlidir, ürünün çiçeklenme döneminde kullanılmamalıdır. Balıklara zehirlidir, sulara bulaştırılmamalıdır. Boş ilaç ambalajı başka amaç için kullanılmamalı, usulüne uygun imha edilmelidir. DEPOLAMA DURUMU: Normal (serin ve kuru) şartlar altında depolandığında üretim tarihi itibariyle 2 yıl geçerlidir. FİRMA BEYANI: İlacın depolanması ve kullanımı kontrolümüz dışında olduğundan, hatalı kullanım ve depolamadan doğacak sorunlardan mesuliyet kabul edilmez. İlacın spesifikasyonuna uygunluğu sadece ilacı teslim sırasında firma garantisi altındadır. ZEHİRLENME BELİRTİLERİ: İnsanlarda belirgin bir zehirlenme belirtisi saptanmamıştır. İLKYARDIM ÖNLEMLERİ: Zehirlenme belirtileri görülürse semptomatik tedavi uygulanmalıdır, bilinen bir antidotu yoktur. Yutulmuşsa derhal doktor çağrılmalı, hasta kusturulmalı veya midesi yıkanmalıdır. Deriye temas olursa bol su ve sabunla yıkanmalıdır. İlaçla bulaşık giysiler çıkarılmalıdır. Göze bulaşmışsa bol su ile yıkayın, göz doktoruna görünün. Hastanın bilinci yerinde değilse yan pozisyona getirin ve bu şekilde taşıyın. ANTİDOTU ve GEREKLİ BİLGİLER: Bilinen bir antidotu yoktur. Semptomatik tedavi uygulanır.

  DAGRO ACARID Kullanıma Hazırlanması

  Önce gereken miktar ilaç ayrı bir kapta bir miktar su ile karıştırılır. Hazırlanan karışım yarısına kadar suyla dolu ilaçlama aletinin deposuna karıştırılarak ilave edilir. Depo gereken miktar suyla tamamlanarak tekrar karıştırılır ve ilaçlamaya hazır hale getirilir. Hazırlanan bu karışım havanın serin ve sakin olduğu zamanda bitkilerin her tarafını kaplayacak şekilde püskürtülür.

  DAGRO ACARID Kullanım Şekli

  Yapılacak bahçe kontrollerinde, yaprak başına ortalama 3-5 canlı birey (nimf, ergin) görüldüğünde uygulamaya başlanmalıdır. Kirazda ilaçlamalar meyvesiz ağaçlarda veya hasattan sonra yapılmalıdır. Bağda, yaprak başına 15-20 aktif hareketli birey görüldüğünde ilaçlama yapılmalıdır.

  DAGRO ACARID Karışabilirlik Durumu

  Diğer ilaçların formülasyonu ve özellikle solvent miktarı karışımı etkiler. Bu nedenle karışım yapılacaksa uygulama öncesi bir karışım testi yapılmalıdır.

  DAGRO ACARID Etki Mekanizması

  Zararlıların yağ sentezi sistemlerini etkileyerek gelişimini engeller.

  printYazdır