background

DAGRO FLIXA

 • Ürün Grubu İnsektisit
  Formülasyon Şekli EC - Emülsiyon Konsantre
  Direnç Sınıflandırması 7C
  Aktif Madde Adı ve Miktarı 100 g/l Pyriproxyfen
  Kimyasal Adı 2-[1-methyl-2-(4-phenoxyphenoxy) ethoxy]pyridine

 •     DAGRO FLIXA KULLANILDIĞI BİTKİ VE ZARARLI ORGANİZMALAR

  BİTKİ ADIZARARLI ORGANİZMA ADIDOZUPHI
  BiberBeyaz sinek (Bemisia tabaci)50 ml/100 l su, larva3 gün
  DomatesBeyaz sinek (Bemisia tabaci)50 ml/100 l su, larva1 gün
  PamukBeyaz sinek (Bemisia tabaci)50 ml/da, larva28 gün
  PatlıcanBeyaz sinek (Bemisia tabaci)50 ml/da, larva3 gün
  ŞeftaliDut kabuklu biti (Pseudaulacaspis pentagona)50 ml/100 l su, larva14 gün

  DAGRO FLIXA Hakkında Genel Bilgiler

  ÖZELLİKLERİ: Böcek regülatörü etkisini 20-30 gün korur. Larvalar ve nimflerin gelişimi engellenir ve dönem değiştirme sırasında ölürler. KULLANIRKEN VE DEPOLARKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR Balıklara orta derecede zehirlidir. Sulara bulaştırmayınız. Tavsiyeye uygun kullanıldığında fitotoksik değildir. İlacı serin, kuru ve iyi havalanabilen yerlerde muhafaza ediniz. İlacı kendi ambalajında ağzı kapalı olarak saklayınız. Boş ilaç ambalajlarını atık tasfiyesinin tehlike oluşturmayacağı bir yerde yakma yoluyla veya başka uygun bir yöntemle imha ediniz. DEPOLAMA DURUMU: DAGRO FLİXA kendi ambalajında, kuru ve serin koşullarda depolandığında imal tarihinden itibaren 2 yıl süre ile kullanılır. FİRMA BEYANI: İlacın depolanması ve kullanımı kontrolümüz dışında olduğundan, hatalı kullanım ve depolamadan doğacak sorunlardan mesuliyet kabul edilmez. İlacın spesifikasyonuna uygunluğu sadece ilacı teslim sırasında firma garantisi altındadır. ZEHİRLENME BELİRTİLERİ: Karakteristik bir zehirlenme belirtisi yoktur. İLKYARDIM ÖNLEMLERİ: Kuşku duyulan tüm durumlarda tıbbi yardım sağlayın. Solunması halinde: Hastayı temiz havaya çıkarın. Semptomlar devam ederse tıbbi yardım sağlayın. Cilde teması halinde: Bulaşmış giysileri çıkarın. Hemen su ve sabunla yıkayın. Tahriş gelişirse tıbbi yardım sağlayın. Gözlerle teması halinde: Gözleri bol suyla çok iyi yıkayın. İyi bir yıkama sağlamak için göz kapakları göz bebeğinden açık tutulmalıdır. Tahriş gelişirse tıbbi yardım sağlayın. Yutulması halinde: Hastanın ağzını çalkalamasını sağlayın. Hastayı kusturmaya çalışmayın. Tıbbi yardım sağlayın. ANTİDOTU ve GEREKLİ BİLGİLER: Bilinen bir antidotu yoktur. Belirtilere göre tedavi uygulanır.

  DAGRO FLIXA Kullanıma Hazırlanması

  Aletin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Ayrı bir kapta ön karışım haline getirilen ilaç aletin deposuna aktarılır. Karıştırıcı çalıştırılarak depo su ile tamamlanır. Fazla beklemeden uygun zamanda ilaçlamaya geçilir. Kalibrasyonu: İlaçlamaya başlamadan önce kullanma aletinin kalibrasyonu yapılmalıdır. Önce bir depo su püskürtülerek ne kadar alanın ilaçlandığı bulunmalı sonra bu alana tekabül eden doz ile ilaçlı su hazırlanmalıdır.

  DAGRO FLIXA Kullanım Şekli

  İlaçlama sabah çiğ kalktıktan sonra veya akşam serinliğinde yapılmalıdır. Her türlü aletle püskürtülebilir. Şeftalide dut kabuklu biti: İlaçlamalar birinci ve ikinci döllere karşı uygulanır. İlk larva çıkışında ve bundan 20 gün sonra olmak üzere iki uygulamalı olarak yapılır. Ancak ikinci dölde bazı şeftali çeşitlerinin hasat dönemine gelmiş olması göz önünde bulundurulmalıdır. Domates ve hıyarda beyaz sinek: Beyazsinek ile bulaşık olduğu saptanan seraya köşegenler yönünden girilir. Her 5 adımda bir alt, orta ve üst yapraklardan olmak üzere 50 yaprak toplanır. Yaprak başına 5 larva-pupa olduğunda kimyasal mücadeleye başlanır. Turunçgilde kırmızı kabuklu bit: Kış erginlerinin yavrulamaya başladığı ve çoğunluğun birinci dönemde olduğu devrede ilaçlanmalıdır.

  DAGRO FLIXA Karışabilirlik Durumu

  Alkali özelliktekiler dışında yaygın fungisit, insektisit ve yaprak gübreleriyle karıştırılarak kullanılabilir.

  DAGRO FLIXA Etki Mekanizması

  Böcek regülatörü etkisi yapar. Juvenil hormonu etkisi ile ergine doğru metamorfoz başlatır.

  printYazdır