background

DAGRO POLLO

 • Ürün Grubu İnsektisit
  Formülasyon Şekli SC - Süspansiyon Konsantre
  Direnç Sınıflandırması 22A
  Aktif Madde Adı ve Miktarı 150 g/l İndoxacarb
  Kimyasal Adı methyl (4aS)-7-chloro-2,5-dihydro-2-[[(methoxycarbonyl)[4-(trifluoromethoxy)phenyl]amino]carbonyl]indeno[1,2-e][1,3,4]oxadiazine-4a(3H)-carboxylate

 •     DAGRO POLLO KULLANILDIĞI BİTKİ VE ZARARLI ORGANİZMALAR

  BİTKİ ADIZARARLI ORGANİZMA ADIDOZUPHI
  BağSalkım güvesi (Lobesia botrana)25 ml/100 l su larva3 gün
  PamukYeşil kurt (Helicoverpa spp.)45 ml/da larva14 gün
  PamukYaprak kurdu (Spodoptera exiqua)40 ml/da larva14 gün
  MısırKoçan kurdu (Sesamia nonagrioides)30 ml/da larva3 gün
  MısırMısır kurdu (Osrina nubilatis)30 ml/da larva3 gün
  DomatesYeşil kurt (Heliothis armigera)40 ml/da (tarla) larva3 gün
  DomatesPamuk yaprak kurdu (Spodoptera littoralis)35 ml/100 l su (sera) larva3 gün
  Elmaİç Kurdu (Cydia pomonella)35 ml/100 l su yurmurta- larva14 gün
  FındıkFındık kurdu (Curculio nucum)45 ml/da ergin14 gün

  DAGRO POLLO Hakkında Genel Bilgiler

  GENEL BILGILER: DAGRO POLLO akıcı konsantre formülasyonda bağ, pamuk, mısır, domates, elma ve fındıkta zararlılarla mücadelede kullanılan mide ve değme etkili bir insektisittir. Zararlı larvaların her dönemlerinde etkilidir. Dagro Pollo böceklerde sinir hücrelerinde sodyum kanallarını tıkayarak etki eder ve ilaçlamadan kısa bir süre sonra zararlının beslenme ve diğer faaliyetleri durur veya çok azalır. 24 ile 60 saat içinde zararlı ölür. DAGRO POLLO ilaçlamadan sonra bitki üzerinde ilaç kurumasından sonra yağan yağışlardan etkilenmez, ilaçlamayı tekrarlamaya gerek kalmaz. KULLANIRKEN VE DEPOLARKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR Bitki koruma ürününü ambalajında kapalı olarak muhafaza ediniz. Boşalan ambalajları usulüne uygun olarak imha ediniz. Boşalan ambalajlan başka amaç için kesinlikle kullanmayınız. Boşalan gıda ve içecek kutularına bitki koruma ürünü koymayınız. Anlara zehirlidir. Çiçeklenme zamanı kullanmayınız. Balıklar için zehirlidir, Yeraltı ve yerüstü sularına bulaştırmaktan kaçınınız. Bitki koruma ürünü serin ve kuru koşullarda 2 yıl süre ile depolanabilir DEPOLAMA DURUMU: Normal (serin ve kuru) şartlarda orijinal ambalajında depolandığında 2 yıl süre ile ilacın fiziksel, kimyasal ve biyolojik özelliklerinde hoşgörü (tolerans) sınırları dışında bir değişiklik olmaz. Gıda, içecek ve hayvan yemlerinden uzakta kuru ve serin bir yerde depolayınız, direkt g0neş ışığına ve yüksek sıcaklığa maruz kalmasını engelleyiniz. FİRMA BEYANI: İlacın depolanması ve kullanımı kontrolümüz dışında olduğundan, hatalı kullanım ve depolamadan doğacak sorunlardan mesuliyet kabul edilmez. İlacın spesifikasyonuna uygunluğu sadece ilacı teslim sırasında firma garantisi altındadır. ZEHİRLENME BELİRTİLERİ: Yutulduğunda ve solunduğunda tehlikelidir. Cilde temas halinde hassasiyet yaratabilir İLKYARDIM ÖNLEMLERİ: Yutulması halinde: Derhal bir doktora ya da Ulusal Zehir Merkezi (UZEM) ne başvurup tıbbi yardım talep ediniz. 1veya2 bardak su içirin ve boğazın arka tarafına parmakla dokunarak kusturun. Bilinci yerinde olmayan kişiyi kusturmayın ve ağız yolu ile asla bir şey vermeyin. Göze teması halinde: Bol su ile yıkayın. Tahriş devam ediyorsa bir doktora başvurun. Deriye teması durumunda: Bol su ve sabunla yıkayın. Solunması halinde: Hastayı temiz ve iyi havalanan bir yere götürün, eğer nefes alamıyorsa ağızdan ağıza suni teneffüs yaptırın. ANTİDOTU ve GEREKLİ BİLGİLER: Bilinen bir antidotu yoktur. Belirtilere göre tedavi uygulanır.

  DAGRO POLLO Kullanıma Hazırlanması

  İlacı hazırlamadan önce ilaçlama aletinin temiz olduğundan emin olunuz. İlaçlama aletinin deposunu yarıya kadar su ile doldurunuz. Dagro Pollo kutusunun kapağını açmadan önce iyice çalkalayınız. Gerekli miktarda ilaç küçük bir kapta su içinde iyice karıştırılır ve bu karışım ilaçlama aletinin deposuna boşaltılır. Daha sonra gerekli miktardaki suyu karıştırıcısı çalışmakta olan ilaçlama aletinin deposuna ekleyiniz. İlaçlama boyunca karıştırıcıyı çalıştırmaya devam ediniz. Diğer ilaçlarla tank karışımı yapılacaksa aletin deposuna önce Dagro Pollo konulmalı daha sonra diğer ilaç eklenmelidir. Gereğinden fazla ilacı ilaçlama için hazırlamayınız. İlaçlamanın usulüne uygun olarak yapılabilmesi amacı ile ilaçlamaya başlamadan önce bir dekar için gerekli su miktarını belirleyebilmek için ayrı bir yerde kalibrasyon yapılması ve ilaçlamanın bu kalibrasyona uygun olarak gerçekleştirilmesi gerekir.

  DAGRO POLLO Kullanım Şekli

  Bag Salkim güvesi: Sezon içinde sofralık üzümlerde 6, şaraplık üzümlerde ise 3 uygulamaya kadar ilaçlama tekrarlanabilir. İlaçlama traktör ile çekilen hidrolik ilaçlama aleti veya sırt pülverizatörü ile yapılabilir. En iyi etki için ilaçlama zararlının yumurtalarının açıldığı dönemde yapılmalıdır. Bu dönemde yapılan ilaçlama ile henüz açılmamış yumurtalarla, yeni bırakılan yumurtalara karsı da kontrol sağlanır. Zarar yoğunluğuna dönem içinde ergin uçuşlarına bağlı olarak gerekirse 10-14 gün aralıklarla ilaçlama tekrarlanmalıdır. Pamuk yeşil kurt ve pamuk yaprak kurdu: Pamukta yeşilkurt ve pamuk yaprak kurdu (prodenya) zararlıları ile mücadele bu zararlıların herhangi bir dölüne karşı kullanılabilir. En iyi etki için yumurtaların açıldığı dönemde ilaçlama yapılması uygundur, buna rağmen zararlının tüm larva dönemlerine etkilidir. Zararlının dönem içindeki yoğunluğuna bağlı olarak gerekirse 10-14 gün aralarla ilaçlama tekrarlanmalıdır. Pamukta sezon içinde ayni yerde 4 ten fazla Dagro Pollo ilaçlaması yapmayınız. Mısır Koçan kurdu ve Mısır kurdu: Zararlının ilk yumurtalarının görülmesinden itibaren 15 gün aralarla 3 ilaçlama yapılır. Domates Yeşilkurt ve Pamuk yaprak kurdu: En iyi etki için yumurtaların açıldığı dönemde ilaçlama yapılaması uygundur. Zararlının dönem içindeki yoğunluğuna bağlı olarak gerekirse 10-14 gün aralarla ilaçlama tekrarlanmalıdır. Sezon içinde ayni yerde domateste 4 ten fazla Dagro Pollo uygulaması yapmayınız.

  DAGRO POLLO Karışabilirlik Durumu

  Bilinen pek çok fungisit ve insektisitlerle karışabilir.

  DAGRO POLLO Etki Mekanizması

  Böceklerde sinir hücrelerinin sodyum kanallarını tıkayarak etki eder, ilaçlamadan kısa bir süre sonra zararlının beslenme ve diğer faaliyetleri durur veya çok azalır.

  printYazdır