background

DAGRO VISO

 • Ürün Grubu Fungisit
  Formülasyon Şekli WG - Suda Dağılabilir Granül
  Direnç Sınıflandırması M3 + 27
  Aktif Madde Adı ve Miktarı %57 + %4,8 metiram + Cymoxanil
  Kimyasal Adı zinc ammoniate ethylenebis (dithiocarbamate) - poly(ethylenethiuram disulfide) + 2-cyano-N-[(ethylamino)carbonyl]-2-(methoxyimino) acetamide

 •     DAGRO VISO KULLANILDIĞI BİTKİ VE ZARARLI ORGANİZMALAR

  BİTKİ ADIZARARLI ORGANİZMA ADIDOZUPHI
  KabakgillerYalancı mildiyö (Pseudoperonospora cubensis)200 gr/100 l su21 gün
  KarpuzErken yaprak yanıklığı (Alternaria solani)200 gr/100 l su14 gün
  BağBağ mildiyösü (Plasmopara viticola)200 gr/100 l su28 gün
  DomatesMildiyö (Phytophthora infestans)200 gr/100 l su21 gün
  PatatesMildiyö (Phytophthora infestans)200 gr/100 l su28 gün

  DAGRO VISO Hakkında Genel Bilgiler

  KULLANIRKEN VE DEPOLARKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR Balıklara ve suda yaşayan canlılara zehirlidir. Doğal su kaynaklarına bulaştırmayınız. Boş ilaç ambalajlarını başka amaçlarla kullanmayınız ve usulüne uygun olarak imha ediniz. İlaçlamadan iyi sonuç alabilmek için uygulama ile ilgili önerilere mutlaka uyunuz. DEPOLAMA DURUMU: DAGRO VİSO kendi ambalajında, kuru ve serin koşullarda depolandığında imal tarihinden itibaren 2 yıl süre ile kullanılır. FİRMA BEYANI: İlacın depolanması ve kullanımı kontrolümüz dışında olduğundan, hatalı kullanım ve depolamadan doğacak sorunlardan mesuliyet kabul edilmez. İlacın spesifikasyonuna uygunluğu sadece ilacı teslim sırasında firma garantisi altındadır. ZEHİRLENME BELİRTİLERİ: Başağrısı, mide bulantısı, halsizlik. İLKYARDIM ÖNLEMLERİ: Vücuda bulaşmışsa bulaşık elbiseler derhal çıkarılmalı, temas eden vücut kısımları bol su ve sabunla yıkanmalıdır. İlaç yutulmuşsa ağız bol su ile yıkanmalı ve bol miktarda su içirilmelidir. Zehirlenme durumunda doktor çağırılmalı ve ilacın etiketi gösterilmelidir. ANTİDOTU ve GEREKLİ BİLGİLER: Bilinen bir antidotu yoktur. Belirtilere göre tedavi uygulanır.

  DAGRO VISO Kullanıma Hazırlanması

  Aletin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Ayrı bir kapta ön karışım haline getirilen ilaç aletin deposuna aktarılır. Karıştırıcı çalıştırılarak depo su ile tamamlanır. Fazla beklemeden uygun zamanda ilaçlamaya geçilir. Kalibrasyonu: İlaçlamaya başlamadan önce kullanma aletinin kalibrasyonu yapılmalıdır. Önce bir depo su püskürtülerek ne kadar alanın ilaçlandığı bulunmalı sonra bu alana tekabül eden doz ile ilaçlı su hazırlanmalıdır.

  DAGRO VISO Kullanım Şekli

  Kabakgiller, domates, patateste mildiyö: İlaçlamalar koruyucu olarak veya en geç ilk hastalık belirtileri görüldüğünde yapılmalıdır. İlaçlamalar bitkilerin her tarafını kaplayacak şekilde yapılmalı ve ilaçlama aralığı 10 günü geçmemelidir. İklim koşullarına ve hastalığın seyrine göre ilaçlamalara devam edilir Bağda mildiyö: Birinci ilaçlama sürgünler 25-30 cm boy aldığında yapılmalıdır. 15 gün aralıklarla ikinci ve üçüncü ilaçlamalar yapıldıktan sonra iklim koşulları ve hastalığın seyrine göre ilaçlamalara devam edilir. Karpuzda erken yaprak yanıklığı: İlk hastalık belirtileri görüldüğünde başlanır.

  DAGRO VISO Karışabilirlik Durumu

  kresoxim methyl + boscalid, metrafenone, alphacypermethrin, tebufenpyrad ve teflubenzuron terkipli ilaçlar ile karıştırılarak kullanılabilir. Karışımlar bekletilmeden kullanılmalıdır.

  DAGRO VISO Etki Mekanizması

  Sistemik ve kontakt etkili fungisittir.

  printYazdır