background

VENETO

 • Ürün Grubu Fungisit
  Formülasyon Şekli WP - Islanabilir Toz
  Direnç Sınıflandırması E3, 2
  Aktif Madde Adı ve Miktarı % 50 Iprodione
  Kimyasal Adı 3-(3,5-dichlorophenyl)-N-(1-methylethyl)-2,4-dioxo-1-imidazolidinecarboxamide

 •     VENETO KULLANILDIĞI BİTKİ VE ZARARLI ORGANİZMALAR

  BİTKİ ADIZARARLI ORGANİZMA ADIDOZUPHI
  BağKurşuni küf (Botrytis cinerea)75 g/100 l su14 gün
  DomatesKurşuni küf (Botrytis cinerea)75 g/100 l su7 gün
  DomatesErken yaprak yanıklığı (Alternaria solani)100 g/100 l su7 gün
  HıyarBeyaz çürüklük (Sclerotinia sclerotiorum)75 g/100 l su7 gün
  KayısıMonilya (Sclerotinia laxa)150 g/100 l su14 gün
  PatlıcanKurşuni küf (Botrytis cinerea)75 g/100 l su7 gün
  TurunçgillerKahverengi leke hastalığı (Alternaria alternata f.sp.citri)100 g/100 l su14 gün

  VENETO Hakkında Genel Bilgiler

  KULLANIRKEN VE DEPOLARKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR İlaç atıklarını su kaynaklarına bulaştırmayınız. İlacı kendi ambalajı içinde ağzı kapalı olarak rutubetsiz yerlerde saklayınız. Boş ilaç ambalajını herhangi bir gaye için kullanmayınız. Usulüne uygun imha ediniz. DEPOLAMA DURUMU: Veneto kendi ambalajında, kuru ve serin koşullarda depolandığında imal tarihinden itibaren 2 yıl süre ile kullanılır. FİRMA BEYANI: İlacın depolanması ve kullanımı kontrolümüz dışında olduğundan, hatalı kullanım ve depolamadan doğacak sorunlardan mesuliyet kabul edilmez. İlacın spesifikasyonuna uygunluğu sadece ilacı teslim sırasında firma garantisi altındadır. ZEHİRLENME BELİRTİLERİ: Aşırı dozda alındığında kaslarda gerilme, refleks azalması ve hareketlerde dengesizlik yapabilir. İLKYARDIM ÖNLEMLERİ: Zehirlenme anında doktor çağırınız, ilaç teneffüs edilmiş ise hastayı temiz havaya çıkartınız. İlaçla bulaşık elbiseleri çıkartınız. İlaç bulaşan vücut kısımlarını bol su ve sabunla yıkayınız. ANTİDOTU ve GEREKLİ BİLGİLER: Özel bir antidotu yoktur. Belirtilere göre tedavi uygulanır.

  VENETO Kullanıma Hazırlanması

  Aletin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Ayrı bir kapta ön karışım haline getirilen ilaç aletin deposuna aktarılır. Karıştırıcı çalıştırılarak depo su ile tamamlanır. Fazla beklemeden uygun zamanda ilaçlamaya geçilir.

  VENETO Kullanım Şekli

  Bağda kurşuni küfe karşı: Üzümlerin olgunlaşma başlangıcından hemen önce ilaçlamaya başlanmalıdır. Domateste Kurşuni Küfe karşı: Çevrede ilk hastalık belirtileri görüldüğünde ilaçlamaya başlanır. Domateste Erken Yaprak Yanıklığına karşı: İlk lekeler görülünce başlanır. Hıyarda Beyaz çürüklüğe karşı: İlk lekeler görülünce ilaçlamaya başlanır. Kayısıda Monilya’ ya karşı; 1.ilaçlama çiçeklenme başlangıcında (%5-10 çiçekteyken) 2.İlaçlama tam çiçekte iken (%90-100 çiçekteyken ) yapılır. Patlıcanda (sera) kurşuni küfe karşı: Serada patlıcanda kurşuni küfe karşı hastalığın ilk belirtileri görüldüğünde ilaçlamaya başlanır. Turunçgillerde kahverengi leke hastalığı: İlkbaharda bulaşmaların görülmesi ile ilaçlamaya başlanır ve 10 gün sonra ikinci ilaçlama yapılır.

  VENETO Karışabilirlik Durumu

  Bordo bulamacı dışındaki fungisitler, insektisitler ve yaprak gübreleri ile karıştırılarak kullanılabilir. Büyük miktarda karışım yapmadan önce bir fiziksel karışabilirlik testi yapılması önerilir.

  VENETO Etki Mekanizması

  Koruyucu ve tedavi edici özelliği olan bir fungisittir. Funguslarda miselyum gelişimi ve spor çimlenmesini engellemektedir.

  printYazdır