background

DAGRO KONFI OIL

 • Ürün Grubu İnsektisit
  Formülasyon Şekli SC - Süspansiyon Konsantre
  Direnç Sınıflandırması 4A
  Aktif Madde Adı ve Miktarı 4 g/l + 704 g/l İmidacloprid + mineral yağ
  Kimyasal Adı x-[(6-chloro-3-pyridinyl)methyl]-N-nltro-2- imidazolidinimine + mineral yağ

 •     DAGRO KONFI OIL KULLANILDIĞI BİTKİ VE ZARARLI ORGANİZMALAR

  BİTKİ ADIZARARLI ORGANİZMA ADIDOZUPHI
  ŞeftaliDut kabuklu biti (Pseudaulacaspis pentagona)2,5 l/100 l su Ergin, larva90 gün
  ElmaSan jose kabuklu biti (Quadraspidiotus pernicious)2,5 l/100 l su Ergin90 gün
  ZeytinZeytin kara koşnili (Saiselia olea)1,5 l/100 l su Ergin, larva28 gün

  DAGRO KONFI OIL Hakkında Genel Bilgiler

  KULLANIRKEN VE DEPOLARKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR -Bitki koruma ürününü ambalajında kapalı olarak muhafaza ediniz. -Boşalan ambalajları usulune uygun olarak imha ediniz. -Boşalan ambalajları başka amaçla kesinlikle kullanmayınız. - -Arılara zehirlidir. Çiçeklenrne zamanı kullanmayınız. -Balıklar için zehirlidir, yeraltı ve yerüstü sularına bulaştırmaktan kaçınınız. -Kullanmadan önce şişeyi iyice çalkalayınız DEPOLAMA DURUMU: Normal (serin ve kuru) şartlar altında 35 0C yi geçmeyen sıcaklıklarda depolandığında üretim tarihi itibariyle 2 yıl geçerlidir. FİRMA BEYANI: İlacın depolanması ve kullanımı kontrolümüz dışında olduğundan hatalı kullanım ve depolamadan doğacak sorunlardan mesuliyet kabul edilmez. İlacın spesifikasyonuna uygunluğu sadece ilacı teslim sırasında firma garantisi altındadır. ZEHİRLENME BELİRTİLERİ: Hissizlik durumu, kasılma, nefes almada güçlük, titreme ve kramp. İLKYARDIM ÖNLEMLERİ: Hastayı derhal ilaçlı sahadan uzaklaştırınız. Bilinci yerinde değilse, yan pozisyonda yatırınız. İlaçla bulaşık giysileri hemen çıkarınız. Deriye bulaşması halinde, bol su ve sabunla yıkayınız. Göze bulaşması halinde, gözü su ile iyice yıkayınız. Yutulması halinde hastayı kusturmayınız, ağzı su ile çalkalayınız. Hemen doktor çağırınız, ilacın etiket ve ambalajını yanınızda bulundurunuz. ANTİDOTU ve GEREKLİ BİLGİLER: Özel bir antidotu yoktur. Zehirlenme halinde semptomatik tedavi uygulanır.

  DAGRO KONFI OIL Kullanıma Hazırlanması

  Tavsiye dozu üzerinden hesaplanan ilaç önce az miktardaki temiz su ile iyice karıştırılır. Sonra bu ön karışım, yarı yarıya suyla dolu aletin deposuna konur. Karıştırma işlemi yapılırken su seviyesi tamamlanır. ilaçlama havanın serin ve sakin olduğu zamanlarda bitkilerin her tarafını kaplayacak şekilde püskürtülür.

  DAGRO KONFI OIL Kullanım Şekli

  Sert çekirdekli meyve ağaçlarında tomurcukların açılmasından 3-4 hafta önce bir kez ilaçlama yapılmalıdır. Şeftali, Elma: Çiçeklerin açılmasından 3-4 hafta önce uygulanmalıdır. Ancak gerekli hallerde tomurcukların açılmasından birkaç gün öncesine (pembe tomurcuk) kadar ilaçlama yapılabilir. Zeytin: Zeytin Kara Koşnili için kış mücadelesi şeklinde ilaçlama yapılmalıdır. Kış mücadelesi ergin oranının % 10’dan az olduğu bahçelerde hasattan sonra Aralık-Şubat aylarında don olasılığı olmayan günlerde tek uygulama şeklindedir. İlaçlama sırasında ağaçlar uyanmamış olmalı, hava sıcaklığı 4-14 oC arasında olmalıdır.

  DAGRO KONFI OIL Karışabilirlik Durumu

  Uygulandığı dönemde diğer ilaçlarla karıştırılmasına gerek yoktur.

  DAGRO KONFI OIL Etki Mekanizması

  İmidacloprid; bitkiler tarafından kolayca alınarak bitki içinde dağılan bir insektisittir. Böceklerin merkezi sinir sistemini etkileyen kontak ve mide etkili ilaçtır. Mineral yağ; zaralıların hava ile temasını keserek etkili olan yumurta öldürücü insektisit ve akarisittir.

  printYazdır