background

DEVA RALON

 • Ürün Grubu Herbisit
  Formülasyon Şekli EW - Suda Yağlı Emülsiyon
  Direnç Sınıflandırması A1
  Aktif Madde Adı ve Miktarı 75 g/l + 69 g/l Fenoxaprop-p-ethyl + mefenpyr-diethyl
  Kimyasal Adı (R)-2-[4-[(6-chloro-1,3-benzoxazolyl) oxy]phenoxy]propanoate ethyl + 1-(2,4-dichlorophenyl)-4,5-dihydro-5-methyl-1H-pyrazole-3,5-dicarboxylic acid

 •     DEVA RALON KULLANILDIĞI BİTKİ VE ZARARLI ORGANİZMALAR

  BİTKİ ADIZARARLI ORGANİZMA ADIDOZUPHI
  ArpaYabani yulaf (Avena fatua)60 ml/da kardeşlenme başlangıcında-
  ArpaYabani yulaf (Avena fatua)80 ml/da kardeşlenme sonunda-
  ArpaTilki kuyruğu (Alepocurus spp.)60 ml/da kardeşlenme başından kardelenme sonuna kadar olan dönemde-
  ArpaKuş yemi (Kanlıçayır) (Phalaris spp.)100 ml/da İlaçlamanın kardeşlenme öncesi dönemde (2-3 yaprak) mutlaka yapılması şarttır. Aksi halde yeterli etki sağlanamaz.-
  BuğdayYabani yulaf (Avena fatua)60 ml/da 2-3 yapraklı erken dönemde-
  BuğdayYabani yulaf (Avena fatua)80 ml/da kardeşlenme başından kardeşlenme sonuna kadar olan dönemde-
  BuğdayTilki kuyruğu (Alepocurus spp.)60 ml/da 2-3 yapraklı erken dönemden kardeşlenme sonuna kadar olan dönemde-

  DEVA RALON Hakkında Genel Bilgiler

  DEVA RALON otlara yaprak ve gövdeden nüfuz eder. Yapraklarda 4-10 gün içinde kloroz ve nekrotik lekeler görülür. Hava şartlarına bağlı olarak bitki 15-30 gün içinde ölür. Bitkilerin gelişmesi için uygun olan optimum iklim şartları ilacın etkisini arttırır. Kuru ve soğuk şartlar etkisini azaltır. Uygulamadan 3 saat sonraki yağışlardan etkilenmez. KULLANIRKEN VE DEPOLARKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR Arılara zehirlidir. Balıklara zehirlidir. Sulara bulaştırmayınız. Rüzgarlı havada ilaçlama yapmayınız. Tıkanmış memeleri ağzınızla üfleyerek açmayınız, fırça ile temizleyiniz. İlaçlı mahlulün tamamını tarlaya püskürtünüz. İlaçlamada kullanılan alet ve edevatı iyice yıkamadan diğer mücadele işlerinde kullanmayınız. Komşu kültür bitkilerine bulaşmamasına dikkat ediniz. Bekleme süresine uyunuz. Boş ilaç ambalajlarını herhangi bir gaye için kullanmayınız. Usulüne uygun olarak imha ediniz. DEPOLAMA DURUMU: Normal (serin ve kuru) şartlar altında depolandığında üretim tarihi itibariyle 2 yıl geçerlidir. FİRMA BEYANI: İlacın depolanması ve kullanımı kontrolümüz dışında olduğundan, hatalı kullanım ve depolamadan doğacak sorunlardan mesuliyet kabul edilmez. İlacın spesifikasyonuna uygunluğu sadece ilacı teslim sırasında firma garantisi altındadır. ZEHİRLENME BELİRTİLERİ: İlacın insanlarda zehirlenme belirtileri saptanmamıştır. İLKYARDIM ÖNLEMLERİ: Deriye temas halinde; ilacın temas ettiği kısımları bol su ile yıkayınız. Göze temas halinde; temiz su ile 15 dakika yıkayınız. Yutulması halinde; hastayı kusturmayınız doktora götürünüz. ANTİDOTU ve GEREKLİ BİLGİLER: Özel bir antidotu yoktur. Belirtilere göre tedavi uygulanır.

  DEVA RALON Kullanıma Hazırlanması

  İlacı önce ayrı bir kap içinde eritiniz. Aletinizin deposunu yarıya kadar su ile doldurup, karıştırıcısını çalıştırarak ilacı içine dökünüz ve üzerini su ile tamamlayınız.

  DEVA RALON Kullanım Şekli

  İyi bir etki, iyi bir kaplama ilaçlamayla elde edilir. Motorlu sırt atomizörü hariç her çeşit aletle atılabilir. Kullanılan su miktarı dekara 20-40 litredir.

  DEVA RALON Karışabilirlik Durumu

  Tribenuron methyl, Deltamethrin ve Carbendazim terkipli ilaçlarla karıştırılarak kullanılabilir.

  DEVA RALON Etki Mekanizması

  Kontakt etki ile birlikte sistemik ve seçici bir herbisittir. Yağ asidi sentezini inhibe eder

  printYazdır