background

POLANA

 • Ürün Grubu İnsektisit
  Formülasyon Şekli OD - Yağ Bazlı Süspansiyon Konsantre
  Direnç Sınıflandırması 4A
  Aktif Madde Adı ve Miktarı 240 g/l Thiacloprid
  Kimyasal Adı (Z)-[3-[(6-chloro-3-pyridinyl)methyl]-2-thiazolidinylidene]cyanamide

 •     POLANA KULLANILDIĞI BİTKİ VE ZARARLI ORGANİZMALAR

  BİTKİ ADIZARARLI ORGANİZMA ADIDOZUPHI
  KirazKiraz sineği (Rhagoletis cerasi)40 ml/100 l su ergin14 gün
  KirazElma yaprak bükeni (Archips rosanus)50 ml/100 l su larva14 gün
  Elmaİç Kurdu (Cydia pomonella)40 ml/100 l su larva14 gün
  ElmaYaprak biti (Aphis pomi)40 ml/100 l su nimf ve ergin14 gün
  Armutİç Kurdu (Cydia pomonella)40 ml/100 l su larva14 gün
  ArmutArmut psillidi (Cacopsylla pyri)50 ml/100 l su nimf ve ergin14 gün
  Ayvaİç Kurdu (Cydia pomonella)40 ml/100 l su larva14 gün
  Antep fıstığı Antepfıstığı psillidi (Agonoscena spp.)50 ml/100 l su nimf ve ergin21 gün
  NarYaprak bitleri (Aphis sp.)40 ml/100 l su7 gün

  POLANA Hakkında Genel Bilgiler

  KULLANIRKEN VE DEPOLARKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR Boş ilaç ambalajlarını başka bir gaye için kullanmayınız, usulüne uygun olarak imha ediniz. DİKKAT: Kullanmadan önce çalkalayınız. DEPOLAMA DURUMU: Normal (serin ve kuru) şartlar altında depolandığında üretim tarihi itibariyle 2 yıl geçerlidir. FİRMA BEYANI: İlacın depolanması ve kullanımı kontrolümüz dışında olduğundan, hatalı kullanım ve depolamadan doğacak sorunlardan mesuliyet kabul edilmez. İlacın spesifikasyonuna uygunluğu sadece ilacı teslim sırasında firma garantisi altındadır. ZEHİRLENME BELİRTİLERİ: Hissizlik durumu, kasılma, nefes almada güçlük, titreme ve krampa neden olabilir. İLKYARDIM ÖNLEMLERİ: Hastayı ilaçlı sahadan uzaklaştırınız. Baygınlık riski varsa hastayı yatay pozisyonda tutunuz. İlaçla bulaşık giysileri hemen çıkartınız. İlaç solunumla alınmışsa hastayı temiz havaya çıkarınız. Deriyle teması halinde bol su ve sabunla yıkayınız. Yutulması halinde hastayı kusturmayınız ağzı su ile yıkayınız. Hemen doktora gidiniz, ilaç ambalaj ve etiketini birlikte götürünüz. ANTİDOTU ve GEREKLİ BİLGİLER: Bilinen bir antidotu yoktur. Semptomatik göre tedavi uygulanır.

  POLANA Kullanıma Hazırlanması

  Önce gereken miktar ilaç ayrı bir kapta bir miktar su ile karıştırılır. Hazırlanan karışım yarısına kadar su ile dolu ilaçlama aletinin deposuna karıştırılarak ilave edilir. Depo gereken miktar suyla tamamlanarak tekrar karıştırılır ve ilaçlamaya hazır hale getirilir. Hazırlanan bu karışım havanın serin ve sakin olduğu zamanda bitkilerin her tarafını kaplayacak şekilde püskürtülür.

  POLANA Kullanım Şekli

  Kiraz sineğine karşı görsel sarı yapışkan tuzaklarda ilk ergin yakalandıktan sonra 7-10 gün içinde ilaçlamanın yapılması gereklidir. Elma’da Elma içkurduna karşı yapılacak ilaçlamalar tahmin ve uyarı sistemine göre yönlendirilmelidir. Elma yeşil yaprak bitine karşı sürgünlerin % 15’i bulaşıksa ilaçlama yapılmalıdır. Armut psillidine karşı sürgünlerin % 15’i bulaşıksa ve 2. ve 3. nimfin çoğunlukta olduğu dönemde ilaçlama yapılmalıdır. Yaprak bükene karşı çiçek buketlerinde larva ile bulaşma oranı % 5 ise çiçek taç yapraklarının ¾ döküldüğünde bir ilaçlama yapılır. Gerekirse birinci ilaçlamadan 15 gün sonra ikinci bir ilaçlama yapılır. Antep fıstığı psillidine karşı bileşik yaprak başına 20-30 nimf görüldüğünde bir ilaçlama yapılmalıdır. Antep fıstığı dipkurduna karşı ergin populasyonunun arttığı, sap dibinden yenmiş taze yaprakların görüldüğü, aşı gözlerinin ya da sürgünlerin kemirildiği dönemde ilaçlamaya geçilmelidir. Nar yaprakbitine karşı ağaç başına 10 adet bulaşık sürgün görüldüğünde tek ilaçlama yeterlidir.

  POLANA Karışabilirlik Durumu

  EC, SL, SC, WP ve WG formülasyonlu birçok konvansiyonel bitki koruma ilacı ile karışabilir. Ancak emin olmak için bir karışım testi yapılmalıdır.

  POLANA Etki Mekanizması

  Kontakt ve mide zehiri ile birlikte bazı sistemik özellikleri vardır. Asetilkolin reseptörü (nAChR) agonistidir

  printYazdır