background

DAGROZOOM

 • Ürün Grubu İnsektisit
  Formülasyon Şekli SC - Süspansiyon Konsantre
  Direnç Sınıflandırması 10B
  Aktif Madde Adı ve Miktarı 110 g/l Etoxazole
  Kimyasal Adı (RS)-5-tert-butyl-2-(2-(2,6 difluorophenyl)-4,5-dihydro-1,3-oxazol-4-yl) phenetole

 •     DAGROZOOM KULLANILDIĞI BİTKİ VE ZARARLI ORGANİZMALAR

  BİTKİ ADIZARARLI ORGANİZMA ADIDOZUPHI
  ElmaAvrupa kırmızı örümceği (Panonychus ulmi)25 ml/100 l su yumurta, larva, nimf14 gün
  Domatesİki noktalı kırmızı örümcek (Tetranychus urticae)35 ml/100 l su yumurta, larva, nimf3 gün
  Pamukİki noktalı kırmızı örümcek (Tetranychus urticae)25 ml/da yumurta, larva, nimf21 gün
  PamukKırmızı örümcek (tetranychus cinnabarinus)50 ml/da yumurta, larva, nimf21 gün
  Karpuzİki noktalı kırmızı örümcek (Tetranychus urticae)25 ml/da larva, nimf3 gün
  TurunçgillerTurunçgil kırmızı örümceği (Panonychus citri)25 ml/100 l su yumurta, larva, nimf21 gün
  Bağİki noktalı kırmızı örümcek (Tetranychus urticae)25 ml/100 l su yumurta, larva, nimf7 gün

  DAGROZOOM Hakkında Genel Bilgiler

  KULLANIRKEN VE DEPOLARKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR Balıklara orta derecede zehirlidir. Sulara bulaştırmayınız. Çiçeklenme döneminde kullanmayınız. Kuşlara zararsızdır. İlacı serin, kuru ve iyi havalanabilen yerlerde muhafaza ediniz. Tavsiyeye uygun kullanıldığında fitotoksik değildir. Boş ilaç ambalajlarını usulüne uygun imha ediniz. DEPOLAMA DURUMU: Serin ve kuru bir yerde, orijinal ambalajında ağzı kapalı olarak depolandığında imal tarihinden itibaren son kullanma tarihine kadar kullanılır. FİRMA BEYANI: İlacın depolanması ve kullanımı kontrolümüz dışında olduğundan, hatalı kullanım ve depolamadan doğacak sorunlardan mesuliyet kabul edilmez. İlacın spesifikasyonuna uygunluğu sadece ilacı teslim sırasında firma garantisi altındadır. ZEHİRLENME BELİRTİLERİ: Adımlarda düzensizlik, kol ve bacaklarda paraliz, düzensiz nefes alma, gözlerden yaş akması, idrar kaçırma, ishal gözlenmiştir. (Bu gözlemler 3500 mg/kg’dan yüksek doz verilen sıçanlarda saptanmıştır.) İLK YARDIM ÖNLEMLERİ: Kazara ilaç yutulmuşsa hastayı kusturmayın. Yüzüstü ve sakince yatırıp bir doktora başvurun. Gözlere sıçramışsa 15 dk. Bol su ile yıkayın doktora başvurun. İlaç üzerinize dökülmüşse ilaçlı elbiseleri çıkarın ve deriyi bol suyla yıkayın. ANTİDOTU VE GEREKLİ BİLGİLER: Özel bir antidotu yoktur. Belirtilere göre tedavi uygulanır.

  DAGROZOOM Kullanıma Hazırlanması

  Kalibrasyonu: İlaçlamaya başlamadan önce kullanma aletinin kalibrasyonu yapılmalıdır. Önce bir depo su püskürtülerek ne kadar alanın ilaçlandığı bulunmalı sonra bu alana tekabül eden doz ile ilaçlı su hazırlanmalıdır. İlacın Uygulamaya hazırlanması: Gerekli ilaç miktarı önce bir miktar su ile ayrı bir kapta karıştırılır. İlaçlama aleti yarısına kadar su ile doldurularak içine bu karışım dökülür ve kalan su miktarı ilave edilerek karıştırılır. İlaçlamalar sabah çiğ kalktıktan sonra veya akşam serinliğinde yapılmalıdır. Her türlü aletle püskürtülebilir. Domates (İki noktalı kırmızı örümcek): Yaprak başına 3-5 adet canlı kırmızı örümcek bulunduğunda mücadeleye karar verilir.

  DAGROZOOM Kullanım Şekli

  Kontakt etkili akarisittir. Kırmızı örümceklerin yumurta, larva ve nimflerine karşı dönem değiştirmelerini engellemek suretiyle etki gösterir. Erginlere etkili değildir. Bununla birlikte uygulamadan 3-5 gün sonra belirgin etkisini gösterir ve etki devamlılığı bir ay civarındadır.

  DAGROZOOM Karışabilirlik Durumu

  Kuvvetli alkali karekterdeki ilaçlar hariç, diğer insektisit , fungusit ve yaprak gübreleriyle karıştırılarak kullanılabilir.

  DAGROZOOM Etki Mekanizması

  Kontakt etkili bir akarisit olup böceklerde kitin sentezini engeller.

  printYazdır