background

BOGOTA COMBİ 76 WP

 • Ürün Grubu Fungisit
  Formülasyon Şekli WP - Islanabilir Toz
  Direnç Sınıflandırması M3, 27
  Aktif Madde Adı ve Miktarı %70 + %6 Propineb + Cymoxanil
  Kimyasal Adı [[2-[(dithiocarboxy)amino]-1-methylethyl] carbamodithioato]](2-)-kS,kS]zinc + 2-cyano-N-[(ethylamino)carbonyl]-2-(methoxyimino)acetamide

 •     BOGOTA COMBİ 76 WP KULLANILDIĞI BİTKİ VE ZARARLI ORGANİZMALAR

  BİTKİ ADIZARARLI ORGANİZMA ADIDOZUPHI
  KabakgillerMildiyö (Pseudopernospora cubensis)200 g/100 l su veya dekara 200 g/da14 gün
  BağBağ mildiyösü (Plasmopara viticola)200 g/100 l su veya dekara 200 g/da28 gün
  KarpuzErken yaprak yanıklığı (Alternaria cucumerina)200 g/100 l su28 gün
  SoğanSoğan mildiyösü (Peronospora destructor)200 g/100 l su7 gün
  MarulMildiyö (Bremia lactucae)200 g/100 l su gün

  BOGOTA COMBİ 76 WP Hakkında Genel Bilgiler

  KULLANIRKEN VE DEPOLARKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR Çiçeklenme zamanı uygulanabilir. Balıklara zehirlidir. Su kaynaklarına bulaştırmayınız. Boş ambalajları başka gaye için kullanmayıp imha ediniz. Uygulamadan iyi sonuç alabilmek için uygulama ile ilgili önerilere mutlaka uyunuz. DEPOLAMA DURUMU: Kendi ambalajında, kuru ve serin koşullarda depolandığında imal tarihinden itibaren 2 yıl süre ile kullanılır. FİRMA BEYANI: İlacın depolanması ve kullanımı kontrolümüz dışında olduğundan, hatalı kullanım ve depolamadan doğacak sorunlardan mesuliyet kabul edilmez. İlacın spesifikasyonuna uygunluğu sadece ilacı teslim sırasında firma garantisi altındadır. ZEHİRLENME BELİRTİLERİ: Zehirlenme ihtimali azdır. İLKYARDIM ÖNLEMLERİ: Kaza ile zehirlenme olmuşsa doktor çağırınız, ilacın etiketini yanınızda bulundurunuz ve doktora gösteriniz. Vücuda bulaşmışsa bol su ve sabunla yıkayınız. Etkilenmiş kişiyi tehlikeli bölgenin dışına çıkarınız. Kirlenmiş giysilerini çıkarınız. Etkilenen kişiyi stabil yan konumda yatırıp taşıyınız. Göze temas etmişse hemen bol miktarda su ile yıkayıp doktora gösteriniz. Ağız yoluyla alınmışsa kusturmayınız. Doktora veya zehir merkezine başvurunuz. Ağzı çalkalayınız. ANTİDOTU ve GEREKLİ BİLGİLER: Özel bir antidotu yoktur. Semptomatik tedavi uygulanır. Antabus etkisinden dolayı 1-2 hafta kesin alkol yasağı vardır.

  BOGOTA COMBİ 76 WP Kullanıma Hazırlanması

  Aletin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Ayrı bir kapta ön karışım haline getirilen ilaç aletin deposuna aktarılır. Karıştırıcı çalıştırılarak depo su ile tamamlanır. Fazla beklemeden uygun zamanda ilaçlamaya geçilir.

  BOGOTA COMBİ 76 WP Kullanım Şekli

  Kabakgiller hıyar mildiyö: İlaçlamaya bitkiler kol atmaya başladığında veya ilk hastalık belirtileri görüldüğünde başlanmalı ve ilaçlama aralığı 7 günü geçmemelidir. İlaçlamalar bitkilerin her tarafını kaplayacak şekilde yapılmalıdır. İklim şartlarına göre ilaçlamalara devam edilmeli ve bu konuda önerilen diğer ilaçlarla dönüşümlü olarak kullanılmalıdır. Bağ mildiyö: Tahmin ve uyarı sisteminin uygulanmadığı yörelerde: birinci ilaçlama sürgünler 25-30 cm boy aldığında yapılmalıdır. 15 günlük aralıklarla ikinci ve üçüncü ilaçlama yapılmalıdır. İklim koşulları hastalığın seyrine uygun gidiyorsa ilaçlamalara devam edilir. Tahmin ve uyarı sistemi uygulanıyorsa ilaçlama anonslar dikkate alınarak yapılır. Karpuz erken yaprak yanıklığı: Hastalık koşulları oluştuğunda veya çevrede ilk hastalık belirtileri görülür görülmez ilaçlamaya başlanır. Hastalığın şiddeti, iklim koşulları, ve ilacın etkinlik süresi dikkate alınarak birer hafta aralarla ilaçlamaya devam edilir. Soğan mildiyö: Çevrede ilk hastalık belirtileri görüldüğünde ilaçlamaya başlanır. Hastalığın seyrine ve iklim koşullarına göre 10 gün ara ile ilaçlamaya devam edilir. Marul mildiyö: Hastalık koşulları oluştuğunda veya çevrede ilk hastalık belirtileri görülür görülmez ilaçlamaya başlanır. Hastalığın şiddeti, iklim koşulları ve ilacın etkinlik süresi dikkate alınarak birer hafta aralarla ilaçlamaya devam edilir.

  BOGOTA COMBİ 76 WP Karışabilirlik Durumu

  Organik fosforlu insektisitler ve diğer fungisitlerle karışabilir.

  BOGOTA COMBİ 76 WP Etki Mekanizması

  İçeriğindeki cymoxanil spor çimlenmesini engelleyerek etki yapar. Propineb ise koruyucu özellikleri ve uzun rezidüel aktivitesi ile etkili olur.

  printYazdır