background

DE PORTIVO

 • Ürün Grubu Fungisit
  Formülasyon Şekli SC - Süspansiyon Konsantre
  Direnç Sınıflandırması M:1
  Aktif Madde Adı ve Miktarı 65,82 g/l Metalik bakıra eşdeğer bakır sülfat
  Kimyasal Adı -

 •     DE PORTIVO KULLANILDIĞI BİTKİ VE ZARARLI ORGANİZMALAR

  BİTKİ ADIZARARLI ORGANİZMA ADIDOZUPHI
  BağBağ mildiyösü (Plasmopara viticola)50 ml/100 L su-
  DomatesMildiyö (Phytophthora infestans)150 ml /100 L su-
  ArmutKaraleke (Venturia pirina)125 ml /100 L su-
  ElmaKaraleke (Venturia ineaqualis)125 ml /100 L su-
  ZeytinHalkalı leke hastalığı (Cycloconium oleaginum)125 ml /100 L su-

  DE PORTIVO Hakkında Genel Bilgiler

  ZEHİRLENME BELİRTİLERİ: Yutulması halinde bulantı, kusma,baş ağrısı, mide ağrısı görülebilir. İLKYARDIM ÖNLEMLERİ: Göz ile temasta: Su ile birkaç dakika dikkatlice durulayın. Kontakt lens, varsa ve çıkarması kolaysa çıkarın. Sürekli durulayın. Herhangi diğer bir rahatsızlıkta doktora başvurunuz. Deri ile temasta: Deri ile temasta alerji edici etki gösterir. Temas eden yüzeyi sabun ile yıkadıktan sonra bol su ile durulayınız. Herhangi diğer bir rahatsızlıkta doktora başvurunuz. Solunum: Solunum güçleşmesi halinde kişiyi açık havaya çıkarınız ve acil müdahale yapılacak yere sevkediniz. Herhangi diğer bir rahatsızlıkta doktora başvurunuz. Yutma: Su ile çalkalayın. Kusturmayın. Derhal bir doktor çağırın ve/veya acil müdahalenin yapılacağı yere nakledin

  DE PORTIVO Kullanıma Hazırlanması

  Tavsiye dozu üzerinden hesaplanan bitki koruma ürünü önce ayrı bir kapta birmiktar su ile karıştırılır. Uygulama makinesinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Makinenin karıştırıcısı çalışır durumdayken karışım depoya ilave edilir. Karıştırmaya devam edilerek depo suyla tamamlanır. Uygulama tamamlanıncaya kadar karıştırma işlemine devam edilir. Hazırlanan bitki koruma ürününü aynı gün içinde kullanınız.

  DE PORTIVO Kullanım Şekli

  Bağ mildiyösü: 1.uygulama: Sürgün boyu 25-30 cm uzunlukta olunca uygulanmalıdır. 2. ve diğer uygulamalar: İlk uygulamadan 15 gün sonra yapılmalıdır. Bölgenin günlük sıcaklık ve yağış ortalamaları, nispi nem, çiğ gibi meteorolojik faktörler dikkate alınarak hastalık enfeksiyonu için uygun koşullar oluştuğunda uygulamalar yapılmalı, koşullar ortadan kalktığında uygulamalara son verilmelidir. Domates mildiyösü: Çevrede domates yapraklarında 3-5 mm çapında kahverengi lekelerin alt yüzünde beyaz kül gibi konidi örtüsünün görülmesi ile uygulamaya başlanır. Armut karalekesi: 1.uygulama: Çiçek gözleri kabardığında (dal sıracası bulunan yerlerde 3-5 gün önce) 2.uygulama: Beyaz rozet döneminde 3.uygulama: Çiçek taç yaprakları %70-80 dökülünce 4. ve diğer uygulamalar: İklim koşulları hastalığın ilerlemesi için uygun olduğu durumlarda 10 gün arayla yapılmalıdır. Elma karalekesi: 1.uygulama: Çiçek gözleri kabardığında (dal sıracası bulunan yerlerde 3-5 gün önce) 2.uygulama: Pembe rozet tomurcuğu döneminde (çiçekler ayrı ayrı görüldüğünde) 3.uygulama: Çiçek taç yaprakları %70-80 dökülünce 4. ve diğer uygulamalar: İklim koşulları hastalığın ilerlemesi için uygun olduğu durumlarda 15 gün arayla yapılmalıdır. Zeytinlerde halkalı leke: Marmara Bölgesinde: 1.uygulama: Sonbahar sürgünleri görülmeden hemen önce 2.uygulama: Çiçek somakları belirginleştikten sonra, çiçekler açmadan önce Ege Bölgesinde: 1.uygulama: İlkbahar sürgünleri görülmeden hemen önce 2.uygulama: Çiçek somakları belirginleştikten sonra, çiçekler açmadan önce Akdeniz Bölgesinde: 1.uygulama: Hasattan sonra 2.uygulama: İlkbahar sürgünleri görülmeden hemen önce 3.uygulama: Çiçek somakları belirginleştikten sonra, çiçekler açmadan önce yapılmalıdır.

  DE PORTIVO Karışabilirlik Durumu

  Yüksek alkali reaksiyonlu bitki koruma ürünleri ile karıştırmayınız. Diğer bitki koruma ürünleriyle karıştırmadan önce ön karışım testi yapılması tavsiye edilir.

  DE PORTIVO Etki Mekanizması

  -

  printYazdır