background

TRANSOL

 • Ürün Grubu Fungisit
  Formülasyon Şekli SC - Süspansiyon Konsantre
  Direnç Sınıflandırması M:1
  Aktif Madde Adı ve Miktarı 350 g/l Metalik bakıra eşdeğer bakır hidroksit
  Kimyasal Adı -

 •     TRANSOL KULLANILDIĞI BİTKİ VE ZARARLI ORGANİZMALAR

  BİTKİ ADIZARARLI ORGANİZMA ADIDOZUPHI
  BağBağ mildiyösü (Plasmopara viticola)100 ml/100 L su7 gün
  KayısıYaprak delen (Coryneum beijerinckii)500 ml/100 L su dominant dönem, 250 ml/100 L su normal dönem7 gün

  TRANSOL Hakkında Genel Bilgiler

  ZEHİRLENME BELİRTİLERİ: Cilt ve gözle teması halinde tahrişe neden olabilir. Yutulması halinde deride sarı lekeler, kusma, ishal ve karın ağrısı görülebilir. Solunması halinde karaciğer bozuklukları, böbrek düzensizlikleri, merkezi sinir sistemi depresyonu görülebilir. İLKYARDIM ÖNLEMLERİ: Göz ile temasta: Su ile birkaç dakika dikkatlice durulayın. Kontakt lens, varsa ve çıkarması kolaysa çıkarın. Sürekli durulayın. Herhangi diğer bir rahatsızlıkta doktora başvurunuz. Deri ile temasta: Deri ile temasta alerji edici etki gösterir.Temas eden yüzeyi sabun ile yıkadıktan sonra bol su ile durulayınız. Herhangi diğer bir rahatsızlıkta doktora başvurunuz. Solunum: Solunum güçleşmesi halinde kişiyi açık havaya çıkarınız ve acil müdahale yapılacak yere sevkediniz. Herhangi diğer bir rahatsızlıkta doktora başvurunuz. Yutma: Su ile çalkalayın.Kusturmayın.Derhal bir doktor çağırın ve/veya acil müdahalenin yapılacağı yere nakledin.

  TRANSOL Kullanıma Hazırlanması

  Tavsiye dozu üzerinden hesaplanan bitki koruma ürünü önce ayrı bir kapta birmiktar su ile karıştırılır. Uygulama makinesinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Makinenin karıştırıcısı çalışır durumdayken karışım depoya ilave edilir. Karıştırmaya devam edilerek depo suyla tamamlanır. Uygulama tamamlanıncaya kadar karıştırma işlemine devam edilir. Hazırlanan bitki koruma ürününü aynı gün içinde kullanınız.

  TRANSOL Kullanım Şekli

  Bağ mildiyösü: 1.uygulama: Sürgün boyu 25-30 cm uzunlukta olunca uygulanmalıdır. 2. ve diğer uygulamalar: İlk uygulamadan 15 gün sonra yapılmalıdır. Bölgenin günlük sıcaklık ve yağış ortalamaları, nispi nem, çiğ gibi meteorolojik faktörler dikkate alınarak hastalık enfeksiyonu için uygun koşullar oluştuğunda uygulamalar yapılmalı, koşullar ortadan kalktığında uygulamalara son verilmelidir. Sert çekirdekli meyvelerde yaprak delen (Çil) (Kayısı): 1.uygulama: Sonbaharda yaprak dökümünden hemen sonra 2.uygulama: İlkbaharda çiçek tomurcukları açılmadan önce (pembe çiçek tomurcuğu döneminde) 3.uygulama: Meyvelerde çanak yaprağı ve erkek organ tablası meyvenin ucuna sıyrılırken yapılmalıdır.

  TRANSOL Karışabilirlik Durumu

  Organik fosforlu ilaçlarla karıştırmayınız. Diğer ilaçlarla karıştırmadan önce ön karışım testi yapılması tavsiye edilir.

  TRANSOL Etki Mekanizması

  Koruyucu etkili kontakt bir fungisit olup fungus ve bakterilerin enzim sistemlerini bozarak etki yapar.

  printYazdır