background

ALCORON

 • Ürün Grubu Fungisit
  Formülasyon Şekli WG - Suda Dağılabilir Granül
  Direnç Sınıflandırması M:1
  Aktif Madde Adı ve Miktarı % 75 Copper oxide (bakıroksit)
  Kimyasal Adı -

 •     ALCORON KULLANILDIĞI BİTKİ VE ZARARLI ORGANİZMALAR

  BİTKİ ADIZARARLI ORGANİZMA ADIDOZUPHI
  ElmaKaraleke (Venturia ineaqualis)250 g/100 L su14 gün
  KirazMonilya (Sclerotinia laxa)200 g/100 L su-
  KayısıMonilya (Sclerotinia laxa)200 g/100 L su-
  ZeytinHalkalı leke hastalığı (Cycloconium oleaginum)250 g/100 L su-

  ALCORON Hakkında Genel Bilgiler

  Göz ile temasta: Su ile birkaç dakika dikkatlice durulayın. Kontakt lens, varsa ve çıkarması kolaysa çıkarın. Sürekli durulayın. Herhangi diğer bir rahatsızlıkta doktora başvurunuz. Deri ile temasta: Deri ile temasta alerji edici etki gösterir. Temas eden yüzeyi sabun ile yıkadıktan sonra bol su ile durulayınız. Herhangi diğer bir rahatsızlıkta doktora başvurunuz. Solunum: Solunum güçleşmesi halinde kişiyi açık havaya çıkarınız ve acil müdahale yapılacak yere sevkediniz. Herhangi diğer bir rahatsızlıkta doktora başvurunuz. Yutma: Su ile çalkalayın.Kusturmayın.Derhal bir doktor çağırın ve/veya acil müdahalenin yapılacağı yere nakledin.

  ALCORON Kullanıma Hazırlanması

  Tavsiye dozu üzerinden hesaplanan bitki koruma ürünü önce ayrı bir kapta birmiktar su ile karıştırılır. Uygulama makinesinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Makinenin karıştırıcısı çalışır durumdayken karışım depoya ilave edilir. Karıştırmaya devam edilerek depo suyla tamamlanır. Uygulama tamamlanıncaya kadar karıştırma işlemine devam edilir. Hazırlanan bitki koruma ürününü aynı gün içinde kullanınız

  ALCORON Kullanım Şekli

  Elmada karalekesi: 1.uygulama: Çiçek gözleri kabardığında (dal sıracası bulunan yerlerde 3-5 gün önce) 2.uygulama: Pembe rozet tomurcuğu döneminde, çiçekler ayrı ayrı görüldüğünde 3.uygulama: Çiçek taç yaprakları %70-80 dökülünce 4. ve diğer uygulamalar ise iklim koşullarının hastalığın ilerlemesi için uygun olduğu durumlarda 15 gün arayla yapılmalıdır. Sert çekirdekli meyvelerde yaprak delen (Çil) (Kayısı, Kiraz): 1.uygulama: Sonbaharda yaprak dökümünden hemen sonra 2.uygulama: İlkbaharda çiçek tomurcukları açılmadan önce (pembe çiçek tomurcuğu döneminde) 3.uygulama: Meyvelerde çanak yaprağı ve erkek organ tablası meyvenin ucuna sıyrılırken yapılmalıdır. Zeytinlerde halkalı leke: Marmara Bölgesinde: 1.uygulama: Sonbahar sürgünleri görülmeden hemen önce 2.uygulama: Çiçek somakları belirginleştikten sonra, çiçekler açmadan önce Ege Bölgesinde: 1.uygulama: İlkbahar sürgünleri görülmeden hemen önce 2.uygulama: Çiçek somakları belirginleştikten sonra, çiçekler açmadan önce Akdeniz Bölgesinde: 1.uygulama: Hasattan sonra 2.uygulama: İlkbahar sürgünleri görülmeden hemen önce 3.uygulama: Çiçek somakları belirginleştikten sonra, çiçekler açmadan önce yapılmalıdır.

  ALCORON Karışabilirlik Durumu

  Hiçbir bitki koruma ürünüyle karışmaz.

  ALCORON Etki Mekanizması

  Koruyucu etkili kontakt bir fungisit olup fungus ve bakterilerin enzim sistemlerini bozarak etki yapar.

  printYazdır